Opel szykuje zupełnie nowy model. Tego zdjęcia nikt się nie spodziewał

Opel opublikował właśnie pierwsze zdjęcie swojego nowego konceptu. Trudno wyrokować co za auto kryje się w cieniu. Ale najlepszym tropem wydaje się SUV. W dodatku z napędem elektrycznym.

Dość niespodziewanie na oficjalnym koncie Opla na serwisie Twitter pojawił się tajemniczy teaser nowego modelu. To prawdopodobnie koncept, który zostanie oficjalnie pokazany na którejś ze zbliżających się motoryzacyjnych imprez. Na zdjęciu widzimy charakterystyczne, LED-owe reflektory i kawałek grilla nowego modelu. Reszta kryje się w cieniu.

Co to może być za auto? Brak tradycyjnej osłony chłodnicy podpowiada, że pojazd koncepcyjny będzie prawdopodobnie wyposażony w silniki elektryczne. To ostatnio standard w motoryzacji, bo każdy producent chce nas zapewnić, że jest gotowy na e-rewolucję. Opel, już jako część koncernu PSA, także szykuje się do elektryfikacji swojej oferty. Niedługo do sprzedaży ma trafić Grandland X z napędem typu plug-in.

Czy koncept może zapowiadać jakiś konkretny model? Wszystko wskazuje na to, że Opel niedługo zaprezentuje nam swojego flagowego SUV-a. Takiego auta brakuje w ofercie, w której Niemcy mają już Crosslanda X, Mokkę X oraz Grandlanda X. Nowy model ma bazować na płycie podłogowej EMP2 i być bliźniakiem Peugeota 5008. Na rynku rzuciłby wyzwanie m.in. Skodzie Kodiaq oraz Nissanowi X-Trail.

Na razie czekamy na kolejne informacje.

Czy na rynku jest miejsce dla duzego SUV-a Opla?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.