Specjalny robot Forda testujący fotele samochodowe. Oto "Pupobot"

Przy produkcji nowego Forda Fiesty wykorzystano po raz pierwszy nietypowego robota, który przez kilka tygodni intensywnie testuje fotele samochodowe. Zobaczcie, jak wygląda jego praca.

„Pupobot” to robotyczny zadek, który potrafi idealnie naśladować ruchy osoby wsiadającej do samochodu. Jego gabaryty odpowiadają rozmiarowi pośladków u przeciętnego, dobrze zbudowanego mężczyzny.

Inżynierowie Forda wykorzystali system mapowania siły nacisku wywieranego na fotel samochodowy. Dzięki temu określili „wzorzec siadania”. To pozwoliło przetestować wytrzymałość materiałów i tkanin przy pomocy robotycznego zadka.

Robot potrafi w idealny sposób imitować różne sposoby wsiadania i wysiadania z pojazdu. Trzytygodniowa symulacja odpowiada dziesięciu latom normalnego użytkowania. Takie testy przeprowadzono przy okazji wprowadzenia na rynek nowego Forda Fiesty. Podczas całej procedury robot siadał i wstawał z fotela 25 tysięcy razy. Nowy test ma będzie wykorzystywany na szeroka skalę we wszystkich europejskich modelach Forda.

Tymczasem, zobaczcie „Pupobota” w akcji.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.