Hennessey VelociRaptor 6x6 - amerykański potwór

Firma tuningowa Hennessey lubi postawić kropkę nad "i". Każdy kolejny projekt przebija poprzedni. Tym razem Amerykanie wydali na świat 600-konnego potwora napędzanego sześcioma kołami.

Teksańscy specjaliści od tuningu mają rozmach. Jakiś czas temu zbudowali konkurenta dla Bugatti Chirona, a tymczasem stworzyli kolejne monstrum. Oto pickup, jakiego jeszcze nie było. Ford VelociRaptor ma napęd na sześć kół, potężną jednostkę pod maską i napęd, którego nie pokona nawet najgorszy teren.

Pod maską pracuje silnik V6 EcoBoost o pojemności 3,5 litra. Podwójne turbodoładowanie pozwoliło wycisnąć z niego 600 KM maksymalnej mocy. W połączeniu z 10-stopniowym automatem przenosi ogromny moment obrotowy na koła. Na potrzeby tej maszyny inżynierowie przeprojektowali ECU, zmienili układ dolotowy i układ hamulcowy.

Zobacz także: Hennessey Venom F5 - 1600-konny "pogromca Bugatti Chirona"

Oprócz napędu 6x6 zainstalowano zawieszenie Fox w specyfikacji Baja, 20-calowe koła z terenowymi oponami oraz dodatkowe oświetlenie LED. Takiej maszyny nic nie zatrzyma. Niestety, nie znamy jego ceny, ale spodziewamy się, że kwota robi podobne wrażenie co wygląd i osiągi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.