Skoda pracuje nad hybrydową wersją Fabii RS

Grupa Volkswagen na dobre odstawia silniki Diesla i mocno inwestuje w napędy elektryczne. Skorzysta na tym Skoda, która zaaplikuje takie rozwiązania w sportowych modelach.

Szefowie grupy Volkswagen zapowiadają premierę około 30 samochodów elektrycznych do 2025 roku. Niemiecki koncern chce zostać światowym liderem w kwestii elektromobilności. Samochody z ekologicznymi napędami hybrydowymi pojawią się we wszystkich markach należących do koncernu – od SUV-ów aż po sportowe hatchbacki. Zagraniczne źródła podają, że hothatche pozwolą w płynnym przejściu na nowoczesną technologię.

Jeden z przedstawicieli niemieckiego koncernu tłumaczy, że całkowite przestawienie się na samochody elektryczne zajmie dekady, a tymczasem małe kroki ułatwią cały proces. Na początek grupa Volkswagen zamierza wykorzystać sportowe Skody i Seaty. Wszystko wskazuje na to, że pierwszym modelem, który otrzyma napęd wspomagany elektrycznie ,będzie Skoda Fabia RS.

Producent milczy na temat osiągów i rozwiązań, ale możemy się spodziewać, że nowa generacja Fabii zadebiutuje w 2020 roku.

Więcej o:
Komentarze (32)
Nowa Skoda Fabia RS
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jck12

  Oceniono 31 razy 23

  Nieśmiało się tylko dopytam bo nie wiem co mam myśleć. Czy szykuje się HIT?

 • Gość: wkuwriony

  Oceniono 20 razy 20

  Największą bombą są wasze pieprzone samostartujące reklamy z dźwiękiem. Pomysłodawcy należy się crash test z tirem.

 • nigdywiecejslajdow

  Oceniono 13 razy 13

  Nosz ..rwa, niesamowite.

 • Gość: przegość

  Oceniono 12 razy 12

  Oj przyszła 13-tka z Wolfsburg-a bo, aż dwa HIT-y od Skody na głównej

 • Gość: gonzoR

  Oceniono 7 razy 7

  Na chwile obecna największa bolączką są .... brakujące celki by zbudować baterie. Świat produkuje ich za mało i jeszcze ich parametry są słabe. Samochodowe dobre celki typu NMC Samsunga czy LTO Toshiby są ZAREZERWOWANE dla dużych graczy.
  Spadek pojemności celek z wiekiem, długie ładowanie, brak infrastruktury, sens jedynie jako auta miejskie owszem. Po 2-3 latach odczuwalny spadek zasięgu, wszystkie deklaracje o rejestracji tylko elektryków za kilka lat można już złożyć w sejfach lub spalić na stosach. Realny horyzont to 10-20 lat i technologie będą opanowane oraz będą miały sens ekonomiczny.

  Obecnie wyhamował spadek cen celek, a nawet obserwuje się ich wzrost, po prostu brakuje mocy wytwórczych, producenci dyktują warunki. Postawienie nowego zakładu wymaga czasu. Problemy Tesli są dobitnym przykładem.

 • bugaboo

  Oceniono 8 razy 6

  Taa super. Wpakujmy do lekkiego auta 300km akumulatorów, które starczą na 2km jazdy.

 • Gość: Normalny

  Oceniono 4 razy 4

  Dzień bez Skody, dniem straconym.......

 • bqa82

  Oceniono 4 razy 4

  Przez idiotyczny system liczenia średniej emisji co2 żaden producent który chce oferować mocne wersje silników nie może sobie pozwolić na odpuszczenie produkcji hybryd i tutaj jest prawdziwy powód.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX