Skoda pracuje nad hybrydową wersją Fabii RS

Grupa Volkswagen na dobre odstawia silniki Diesla i mocno inwestuje w napędy elektryczne. Skorzysta na tym Skoda, która zaaplikuje takie rozwiązania w sportowych modelach.

Szefowie grupy Volkswagen zapowiadają premierę około 30 samochodów elektrycznych do 2025 roku. Niemiecki koncern chce zostać światowym liderem w kwestii elektromobilności. Samochody z ekologicznymi napędami hybrydowymi pojawią się we wszystkich markach należących do koncernu – od SUV-ów aż po sportowe hatchbacki. Zagraniczne źródła podają, że hothatche pozwolą w płynnym przejściu na nowoczesną technologię.

Jeden z przedstawicieli niemieckiego koncernu tłumaczy, że całkowite przestawienie się na samochody elektryczne zajmie dekady, a tymczasem małe kroki ułatwią cały proces. Na początek grupa Volkswagen zamierza wykorzystać sportowe Skody i Seaty. Wszystko wskazuje na to, że pierwszym modelem, który otrzyma napęd wspomagany elektrycznie ,będzie Skoda Fabia RS.

Producent milczy na temat osiągów i rozwiązań, ale możemy się spodziewać, że nowa generacja Fabii zadebiutuje w 2020 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA