Continental kupuje izraelską firmę walczącą z hakerami

Izrael nie jest potęgą w branży motoryzacyjnej, ale na terenie kraju funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w technologii transportowej i cyberbezpieczeństwie. Firma Continental przejęła właśnie jedną z nich.

Koncern Continental AG poinformował w piątek o przejęciu Argus Cyber Security. Firma specjalizuje się w ochronie samochodów przez potencjalnymi atakami hakerów. Akwizycja firmy pochodzącej z Izraela sprawi, że nowe technologie rozwijane przez niemiecki koncern będą lepiej dopracowane pod kątem bezpieczeństwa. Szczególnie chodzi o rozwiązania wykorzystujące ładność z siecią. - Tylko bezpieczna mobilność jest inteligentną mobilnością - powiedział Helmt Matschi, dyrektor oddziału wewnętrznego firmy Continental.

Firma Argus z siedzibą w Tel Awiwie zatrudnia ponad 70 osób poza Izraelem – w Niemczech, Japonii i USA. Po przejęciu przez koncern Continental będzie funkcjonować w ramach oddziału Elektrobit, zajmującego się rozwojem oprogramowania. Szczegóły transakcji nie są jawne, ale nieoficjalnie mówi się o kwocie 400 mln dolarów.

To już kolejne przejecie izraelskiej firmy przez zachodnie koncerny. Kilka miesięcy temu firma Mobileye produkująca inteligentne kamery przeszła w ręce Intela za kwotę 15 mln dolarów. Kilka lat wcześniej amerykański Google zapłacił okrągły milion dolarów za aplikację Waze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA