Skoda szykuje nowe SUV-y

Czeski producent mocno się rozkręca. Już niebawem do gamy modelowej dołączy crossover z segmentu B. Jest też mowa o SUV-ie w stylu coupe.

Podczas salonu w Genewie po raz pierwszy pojawiły się plotki na temat modelu Kodiaq o nadwoziu coupe. Jednak dopiero teraz na prezentacji produktowej czeskiego producenta potwierdzono plany dotyczące tego samochodu. Wbrew wcześniejszym doniesieniom nie będzie się nazywał Kodiaq Coupe. Zamiast tego otrzyma nazwę Kodiaq GT. Czeski producent po raz pierwszy wyraził swoje zainteresowanie SUV-em o nadwoziu coupe podczas prezentacji koncepcyjnego Vision E. Mimo wielu krytycznych głosów na temat modelu, projekt przeszedł do dalszego stadium, a premierę zaplanowano pod koniec obecnej dekady.

Plany Skody w segmencie SUVPlany Skody w segmencie SUV fot. Skoda

W międzyczasie Skoda Yeti zniknęła z europejskiej gamy modelowej i pojawił się następca – Karoq. Jednak w Chinach Yeti jest nadal w sprzedaży. Na tamtym rynku produkuje go spółka joint venture SAIC-VW. Z kolei model Karoq nie jest jeszcze dostępny w Państwie Środka, ale zadebiutuje już za kilka miesięcy. To wcale nie oznacza, że jego poprzednik zostanie wycofany z oferty.

Skoda ma w planach jeszcze jednego SUV-a. Mowa o samochodzie pozycjonowanym poniżej modelu Karoq. Subkompatkowy crossover ma powstać na płycie podłogowej MQB A0, podobnie jak Seat Arona.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.