Nissan zbuduje SUV-a na bazie pickupa. Nadciąga Xterra

Od jakiegoś czasu plotkuje się na temat nowego SUV-a od Nissana na bazie modelu NP300 Navara. Słowo w końcu stało ciałem - w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z przecieku. Największą zagadką jest tylko jego nazwa.

Zagraniczne źródła informują, że japoński SUV otrzyma nazwę Xterra lub Paladin. Auto zadebiutuje na początek na rynku chińskim, a w przyszłym roku pojawi sie w Tajlandii. Jeszcze nie wiadomo, jakie będą jego dalsze losy, ale po pierwszych zdjęciach widzimy, że mocno upodobni się do pozostałych modeli w gamie. Samochód wygląda całkiem nieźle, ciężko dopatrzyć się w jego wyglądzie nawiązań do taniego pickupa. W oczy rzucają się chromowane wstawki, które nadają luksusowego wyglądu.

Nie wiemy, jak będzie wyglądać wnętrze, ale raczej nie będzie aż tak surowe jak w wersji z otwartą przestrzenią bagażowa. Według wstępnych ustaleń na pokładzie zmieści się nawet siedmiu pasażerów.

Tak wygląda pierwsze zdjęcie, które wyciekło do sieci. Niestety, jest kiepskiej jakości.

Nissan XterraNissan Xterra Nissan

Pod maskę trafi turbodiesel o pojemności 2,3 litra. Jednostka rozwija 190 KM maksymalnej mocy, a do tego dochodzi jeszcze moment obrotowy o wartości 450 Nm. Jednostka napędowa będzie połączona z 6-biegową skrzynią ręczną lub automatem. W zależności od wybranej wersji napęd będzie przekazywany na tylną oś lub wszystkie koła. Oprócz jednostki wysokoprężnej pod maską pojawią się jeszcze silniki benzynowe, z myślą o innych rynkach.

Nissan Xterra będzie rywalizować z takimi modelami jak Ford Everest, Mitsubishi Pajero Sport czy Toyota Fortuner.

Czy Twoim zdaniem Nissan Xterra odniesie równie duży sukces na rynku co Nisaan X-Trail?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.