Jak złodzieje kradną samochody? Teraz popularna jest metoda "na walizkę"

Złodzieje potrzebują kilku sekund, by ukraść auto. Nie używają brzeszczotów, nie tłuką szyb, nie aktywują alarmu. Nie zostawiają żadnych śladów kradzieży. Tak działa metoda "na walizkę".

Zwykle samochód znika w środku nocy, gdy jego właściciel śpi. Nad ranem, kiedy zgłasza kradzież, auto jest już rozłożone na części pierwsze. Metodą "na walizkę" złodzieje kradną nowe samochody. Głównie te drogie, których sprzedaż daje większy zarobek. Nie pozostawiają żadnych śladów włamania.

Metoda na walizkę

System keyless montowany jest w większości nowych samochodów. Dzięki niemu kierowca może bez sięgania po kluczyk dostać się do samochodu i uruchomić silnik. Złodziej też.

Zazwyczaj, kierowca zostawia kluczyk od zaparkowanego samochodu niedaleko wejścia do domu. To wystarczy, by jego auto zmieniło właściciela w kilka minut.

W ruch idą skaner, wzmacniacz sygnału i urządzenie, które odbiornik samochodu identyfikuje jako kluczyk. To ostatnie najczęściej ukryte jest w walizce. Stąd nazwa metody. Jeden ze złodziei przechwytuje sygnał kluczyka i zwiększa jego zasięg. Robi to przez zamknięte drzwi od mieszkania. Drugi stoi przy aucie. Urządzenie schowane w walizce łączy się z kluczykiem i w praktyce zaczyna pełnić jego rolę.

Złodziej pociąga za klamkę, zamki odblokowują się. Teraz wystarczy już tylko wcisnąć przycisk "Start" i odjechać. Żadnych alarmów, stłuczonych szyb, brzeszczotów. Nie ma śladów kradzieży.

ZOBACZ TEŻ: Złodzieje kradną "na kolejkę" Na czym to polega?

Klika dni temu taką metodą skradziono w miejscowości Mirsk BMW serii 5. Policjanci po kilku godzinach znaleźli samochód. Ale nie w jednym kawałku. Na jednej z posesji na terenie powiatu legnickiego 27- i 24-latek zostali przyłapani na gorącym uczynku podczas demontażu skradzionego BMW. To popularna metoda zarabiania na skradzionym aucie - sprzedaż łupu na części. Złodzieje byli kompletnie zaskoczeni.

Policja apeluje do kierowców, by ci zabezpieczali kluczyki przed przechwyceniem sygnału. Jak to zrobić?

W trakcie przebywania w domu powinien on znajdować się jak najdalej od ścian zewnętrznych, wejścia do domu, najlepiej w izolowanej strefie (metalowym pudełku lub zawinięty w folię aluminiową) tak, aby uniemożliwić przechwycenie sygnału emitowanego przez kluczyk.

My zamiast owijania kluczyków w folię aluminiową zalecamy zwykłą ostrożność.

Próbował ukraść samochód ze stacji. Do akcji wkroczyli inni kierowcy

Więcej o:
Komentarze (69)
Kradzieże samochodów - metoda na walizkę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Jasio

  Oceniono 144 razy 124

  Komu przeszkadzał kluczyk z imobilaizerem, no tak trzeba wyciągnć z kieszeni nacisnąć przycisk, a później włożyć do stacyjki i przekręcić cholernie trudne to było i stresujące dla niektórych, no to mamy lepiej i prościej.

 • ghs blar

  Oceniono 50 razy 40

  Nie wszyscy producenci oszaleli. Ciągle jeszcze można kupić nowego Mercedesa ze zwykłym kluczykiem i przekręcaną stacyjką.

 • Gość: Kamil

  Oceniono 34 razy 34

  Owijanie kluczyka folią ;) Toyota - nacisnać 4 sekundy zamknięta i otwarta kłódka kluczy nie nadaje, merc 4 x zamknięta kłódka kluczyk nie nadaje - funkcja keyles wyłączoną. Ludzie czytać instrukcje.

 • Gość: Filip

  Oceniono 19 razy 17

  Nie prawda, po odpaleniu sam samochód nie zgaśnie, nawet gdy nie ma sygnału z kluczyka.
  Immobilizer loguje się tylko przy odpaleniu, w czasie jazdy nie może się wyłączyć, bo stwarza zagrożenie.
  Złodzieje są naprawdę pomysłowi.

 • ironic77

  Oceniono 14 razy 14

  a nie lepiej jak Jaś Fasola - zasuwka i kłódka na drzwiach samochodu?

 • lol76

  Oceniono 7 razy 7

  Powinni sprzedawac z samochodem specjalne, metalowe pudelko na kluczyki :)

 • sliwix

  Oceniono 5 razy 5

  omg teraz są już w sprzedaży specjalne "portfeliki" na pilota - dla systemu keyless w samochodzie - obecnie "must have" bo można się zdziwić po powrocie na parking- cóż cała idea keyless w obecnej technologi została zabita poprzez w/w wzmacniacze w walizkach, a w domu to piloty WSZYSTKIE jak najbardziej w klatce Faradaya

 • ghs blar

  Oceniono 19 razy 5

  Nie wszysy producenci oszaleli. Nowego mrcedesa można ciągle kupić z normalnym kluczykiem i przekręcaną stacyjką.

 • xynat

  Oceniono 8 razy 4

  Lenistwo i wygoda często obracają się przeciwko leniom i wygodnisiom. Bo się do kieszeni nie chce sięgnąć. Bo zakupy trzeba na chwile odstawić itp. Szpanuje taki gamoń przed znajomymi jaki to ma futurystyczny samochodzik aż tu pewnego ranka nie ma samochodziku..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX