Nowy Jeep Wrangler - mamy pierwsze oficjalne zdjęcia. Amerykanie pokazali wnętrze

Nowy Jeep Wrangler oficjalnie zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles, a kalifornijska impreza startuje dokładnie za miesiąc. Jednak Jeep nie może się doczekać i pokazał nam pierwsze zdjęcia nowego Wranglera już teraz.

Do tej pory amerykańskie portale motoryzacyjne raz po raz obiegały zdjęcia szpiegowskie zamaskowanych prototypów. Koncern FCA postanowił jednak zaspokoić ciekawość kierowców na całym świecie i ujawnił nowego Jeepa Wranglera na miesiąc przed premierą.

Amerykanie opublikowali na razie trzy zdjęcia nowego Jeepa Wranglera. I choć całkowicie ujawnili wygląd swojej terenówki, to wciąż mają przed nami kilka tajemnic. FCA nie zdradziło jeszcze żadnych szczegółów technicznych nowego modelu. Na te przyjdzie nam zapewne poczekać do oficjalnego startu Salonu Samochodowego w Los Angeles, czyli do 1 grudnia. Możliwe, że pełna internetowa premiera Wranglera została zaplanowana na kilka dni przed rozpoczęciem targów.

Nowy Jeep Wrangler ma wejść do sprzedaży w Stanach już w pierwszych miesiącach 2018 r. Możemy się spodziewać, że do Polski kultowe terenowe auto przyjedzie trochę później.

Zobacz także: Oto najpopularniejsze SUV-y premium w Polsce. Król jest jeden i nie pochodzi z Niemiec

Jeep Wrangler 2017Jeep Wrangler 2017 fot. Jeep

Nowy Jeep Wrangler - wnętrze

[Aktualizacja 08.11] Amerykanie kontynuują ujawnianie kolejnych szczegółów nowego Jeepa Wranglera. Na szczegóły techniczne wciąż czekamy, ale Jeep pokazał dwa oficjalne zdjęcia wnętrza nowego Jeepa Wranglera. I trzeba przyznać, że terenowe auto prezentuje się naprawdę nieźle.

Podobnie jak w przypadku wyglądu zewnętrznego Jeep nie zdecydował się na zmianę charakteru Wranglera. To w dalszym ciągu to samo auto, które pokochali miłośnicy offroadu na całym świecie. Kabina została oczywiście poważnie odświeżona - na pierwszych zdjęciach możemy zobaczyć nową kierownicę z chromowanymi elementami ozdobnymi, czerwone motywy na desce rozdzielczej, dwa duże nowoczesne ekrany (jeden pomiędzy analogowymi zegarami, a drugi wkomponowany w konsolę centralną) oraz kompletnie przeprojektowane przyciski i przełączniki.

Jeep Wrangler 2017Jeep Wrangler 2017 fot. FCA

Nowy Jeep Wrangler - co już wiemy przed premierą?

Jeep nie zdradza jeszcze szczegółów technicznych, ale to nie oznacza, że nie wiemy, czego się po nowym Wranglerze spodziewać. Ba, wręcz przeciwnie. Mamy sporo przedpremierowych doniesień zza Oceanu. Wiemy np., że pod maską Wranglera pojawią się nowe silniki Diesla oraz czterocylindrowe jednostki benzynowe połączone z ośmiobiegową skrzynią automatyczną. W tej kwestii Amerykanie wykorzystają wiedzę i technologię właściciela, czyli koncernu Fiat.

Wg doniesień amerykańskich mediów, w ofercie pojawi się również wersje hybrydowa. Amerykanie nie wyobrażają sobie także, że zabraknie dopracowanej V-szóstki 3.6, którą dobrze znamy z aktualnej generacji. W nowym Wranglerze ma zadebiutować także "najnowszy i najbardziej zaawansowany napęd 4x4 w historii Jeepa", a nowy Wrangler ma być "prawdziwym królem offroadu".

Jeep Wrangler zostanie też drastycznie odchudzony. Producent rozważał wykorzystanie aluminium do budowy ramy, ale ostatecznie będzie ona lżejsza i bardziej wytrzymała, ale nadal zbudowana ze stali. Aluminium zostanie wykorzystane za to w drzwiach, masce i kilku mniejszych elementach. Producent zapewnia, że nadal będzie to zwarta konstrukcja z zawieszeniem pozwalającym na szaleństwa w terenie.

Zobacz także: Mazda zdradza plany. Wiemy, co dalej z silnikiem Wankla

Jeep Wrangler 2017Jeep Wrangler 2017 fot. Jeep

Na konkrety czekamy do grudnia.

Czy podoba Ci się nowy Jeep Wrangler?
Więcej o:
Copyright © Agora SA