Koniec Citroena C4 w wersji hatchback. Co z następcą?

Kilka dni temu zadebiutował odświeżony Citroen C4 Cactus. To sprawiło, że na "emeryturę" odchodzi Citroen C4 w wersji hatchback, który był jednym z najstarszych i najmniej ekscytujących modeli w gamie francuskiego producenta.

Aktualna generacja francuskiego kompakta zadebiutowała w 2010 roku. Auto było dostępne w wersji hatchback i sedan, a przez chwilę nawet w wersji Aircross. Na bazie tego modelu powstał model DS4.

Potwierdzenie zakończenia produkcji modelu C4 wyszło z ust jednego z wiceprezesów ds. planowania produktu w Citroenie. Xavier Peugeot powiedział, że model C4 ma już siedem lat, a to najwyższy czas żeby podjąć decyzję. Szefostwo francuskiego koncernu zadecydowało, że produkcja aktualnej generacji zostanie zakończona, a w jego miejsce wskoczy model C4 Cactus. W segmencie kompaktowych hatchbacków powstanie luka, którą Citroen wypełni dopiero w 2020 roku. Dopiero wtedy zadebiutuje następca zbudowany na płycie podłogowej EMP2, którą wykorzystano do budowy takich modeli jak Peugeot 308, DS7 Crossback, a nawet Toyoty Proace.

Zobacz także: Nowy Citroen C4 Cactus - kompakt jedyny w swoim rodzaju

Następca Citroena C4 będzie wyposażony w nowoczesne zawieszenie, które zadebiutowało modelu C4 Cactus i C5 Aircross. Technologia Progressive Hydraulic Comfort nie ma nic wspólnego z legendarnym hydropneumatycznym zawieszeniem Citroena, ale zapewni podobny poziom komfortu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.