Wyjątkowe BMW Z8 Steve'a Jobsa na sprzedaż. Osiągnie rekordową cenę?

Na jedną z amerykańskich aukcji trafi bardzo rzadki okaz. Oto BMW Z8, którego pierwszym właścicielem był twórca firmy Apple - Steve Jobs.

Samochód trafił w ręce legendarnego wizjonera z branży komputerowej w 2000 roku. Ten wyjątkowy samochód powstał w mocno limitowanym nakładzie. Tylko 2366 egzemplarzy trafiło na rynek amerykański. Ówczesny szef Apple był 67. klientem, który odebrał BMW Z8 na terenie USA.

Auto zaprojektował Henrik Fisker przy współpracy Chrisa Bangle`a. Projekt był bardzo wyjątkowy, ponieważ był praktycznie odzwierciedleniem wersji koncepcyjnej Z07, prezentowanej na salonie w Tokio w 1997 roku.

BMW Z8 Steve'a JobsaBMW Z8 Steve'a Jobsa fot. RM Sotheby's

BMW Z8 to klasyczny roadster dostępny z dachem typu hardtop. Pod maską pracuje silnik V8 o pojemności 4,9 litra. Potężna jednostka rozwija 400 KM maksymalnej mocy i 500 Nm momentu obrotowego. Auto nie tylko dobrze wygląda, ale również szybko jeździ. Dzięki aluminiowej konstrukcji nadwozia roadster waży zaledwie 1585 kg, a sprint od 0 do 100 km/h zajmuje nieco ponad 4 sekundy.

Zobacz także: Kiedy wolno parkować po lewej stronie ulicy? Przepisy w tej kwestii nie są jednoznaczne

Samochód zachował się w idealnym stanie, a jego przebieg to niecałe 25 tys. km. Specjaliści szacują, że wyjątkowa historia pojazdu oraz mała dostępność mogą sprawić, że na aukcji osiągnie cenę 300-400 tys. dolarów. Aukcja prowadzona przez RM Sotheby`s rusza już 6 grudnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.