Kolejny niemiecki producent inwestuje w Polsce. Nowe centrum logistyczne w 安iecku

BMW Group uruchomi w po這wie przysz貫go roku w Polsce centrum logistyczne cz窷ci zamiennych i akcesori闚. Inwestycja o warto軼i oko這 20 mln euro zostanie uruchomiona w 安iecku.

Nowy magazyn o powierzchni ponad 32 tys. mkw. powstanie blisko polsko-niemieckiej granicy w Świecku na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja umożliwi dystrybucję ponad 60 tys. części i akcesoriów do 150 partnerów zlokalizowanych na terenie wschodnich Niemiec i Polski. Najbliższa fabryka BMW leży zaledwie 110 kilometr闚 od nowego obiektu.

Inwestycja niemieckiego koncernu może być związana z planami grupy BMW oraz pozytywnymi prognozami dotyczącymi sprzedaży. Przez pierwsze trzy kwartały tego roku koncern zarejestrował na terenie UE 755,5 tys. nowych samochod闚. Dzięki temu udało się wyprzedzić koncern Daimlera.  Tylko w Polsce sprzedano od stycznia do końca września 10,8 tys. aut. z logo BMW – to wzrost o 23 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Przy okazji podskoczyła sprzedaż MINI  27 proc. – 1382 sprzedane egzemplarze.

Zobacz także: Już widzieliśmy nową fabrykę Volkswagena we Wrześni

"BMW Group jest silnie związana z polskim rynkiem motoryzacyjnym. Marki BMW, MINI oraz BMW Motorrad zajmują czołowe pozycje w kategorii premium. Nasza sieć dealerów w Polsce obejmuje łącznie 30 salonów sprzedaży BMW i 11 MINI. Co więcej, BMW Group jest także kluczowym partnerem dla wielu dostawców z Polski, a sumaryczna wartość wszystkich zawartych z nimi transakcji w 2016 roku sięgnęła 1,8 mld euro. Rozbudowa zaplecza dystrybucyjnego jest kolejnym z elementów naszego zaangażowania w rozwój lokalnego rynku" - powiedział Baudouin Denis, dyrektor zarządzający BMW w Polsce.

Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.