Yamaha Cross Hub - Yamaha krzyżuje pickupa z quadem

Yamaha postanowiła wejść w zupełnie nową niszę. Japońska firma skrzyżowała pickupa z quadem, a efekty tych prac w postaci modelu Cross Hub można zobaczyć na salonie motoryzacyjnym w Tokio.

Do tej pory Yamaha kojarzyła sie głównie z produkcją motocykli, ale na imprezie w Tokio zadebiutował ciekawy koncept, stworzony z myślą o amatorach aktywnego wypoczynku. Maszyna o długości 4,48 m, szerokości 1,96 m i wysokości 1,75 m otrzymała całkiem pokaźny bagażnik i terenowe opony. Producent zakłada, że Yamaha Cross Hub będzie idealnym pojazdem do transportowania terenowych quadów i motocykli. Na krypie można zmieścić maksymalnie dwa jednoślady.

Zobacz także: Aukcje | Motocykl Lotusa za 1,7 miliona złotych

Japończycy nie zdradzają, jakie rozwiązania techniczne pojawią sie pod maską tego pojazdu, ale kabina pomieści czterech dorosłych pasażerów. Fotel kierowcy umieszczono centralnie, a po jego bokach zamontowano fotele dla pasażerów. Podobne rozwiązanie zastosowano w McLarenie F1. Ponadto za kierowcą znalazła się dodatkowa przestrzeń dla czwartej osoby. Yamaha nazywa taki układ "diamentowym" - od kształtu utworzonego przez fotele.

Yamaha Cross HubYamaha Cross Hub fot. Yamaha

Firma nie zdradza, czy model pojawi się w produkcji seryjnej.

Czy Twoim zdaniem Yamaha powinna wprowadzić podobny projekt do sprzedaży?
Więcej o:
Copyright © Agora SA