Nissan IMx Concept - Tak wygląda elektryczny SUV Japończyków

Nissan zapowiadał od kilku miesięcy SUV-a opartego o technologię z modelu Leaf. Na salonie motoryzacyjnym w Tokio zadebiutował model IMx skrywający pod nadwoziem dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 430 KM.

Koncepcyjny SUV prezentowany przez Nissana wygląda dość agresywnie. Z przodu zainstalowano charakterystyczną, podświetlaną osłonę chłodnicy w kształcie litery V, a do kabiny wsiada się przez otwierane przeciwsobnie drzwi. Nad głowami pasażerów rozciąga się szklany dach.

Wygląd wnętrza jest bardzo minimalistyczny. Opiera się na wyświetlaczach OLED oraz drewnianych wstawkach na kokpicie i w drzwiach. Nissan wykorzystał technologię druku 3D do produkcji ramy foteli. Elektryczny SUV Nissana ma płaską podłogę, dzięki czemu w kabinie jest więcej miejsca, a do tego niski środek ciężkości poprawia właściwości jezdne.

Zobacz także: Nowy Nissan Leaf - znamy polskie ceny. Czas na sukces?

Nissan IMx ConceptNissan IMx Concept fot. Nissan

Napęd w koncepcyjnym IMx jest realizowany przez dwa silniki elektryczne oferujące 430 KM maksymalnej mocy i 700 Nm momentu obrotowego. Całość jest zasilana przez zestaw nowoczesnych akumulatorów zapewniających zasięg ponad 600 km. Japoński producent nie zdradza szczegółów na temat rozwiązania, ale taki zasięg wytrąca z rąk argumenty przeciwników aut elektrycznych.

Podobnie jak inne modele, IMx jest wyposażony w system autonomicznej jazdy. Na pokładzie zainstalowano system ProPILOT, który po włączeniu chowa kokpit i kierownicę, a następnie przesuwa fotele. Po włączeniu trybu manualnego wszystko wraca do normy.

Zobacz także: Duże obniżki cen w Tesli Motors. Topowe wersje Modeli S i X taniej

Nissan IMx ConceptNissan IMx Concept fot. Nissan

Nissan IMx to na razie model koncepcyjny, któremu daleko do wersji produkcyjnej, ale producent zapowiada debiut rynkowy przed końcem aktualnej dekady.

Czy podoba Ci się koncepcyjny Nissan IMx Concept?
Więcej o:
Copyright © Agora SA