Subaru stawia na sport. Dwie nowości w Tokio

Na salonie motoryzacyjnym w Tokio nie mogło zabraknąć marki Subaru. Japoński producent pokazał dwa sportowe modele BRZ STI Sport oraz WRX STI S208. Zła wiadomość jest taka, że raczej nie pojawią się nad Wisłą.

Nazwa modelu BRZ STI Sport może sugerować, że pod maską znajdziemy turbodoładowany silnik, ale nie tym razem. Samochód napędza 2-litrowa, czterocylindrowa konstrukcja typu bokser o mocy 197 KM.

Na pocieszenie zaserwowano kilka zmian w wyglądzie i pod karoserią. Na dobry początek zainstalowano amortyzatory firmy Sachs oraz nowe, 18-calowe felgi. W bagażniku zamontowano rozpórkę i przy okazji dostrojono tylne zawieszenie, żeby poprawić właściwości jezdne.

Zobacz także: Mazda Vision Coupe i Mazda Kai - Japończycy zapowiadają dwa przepiękne modele

Subaru wyprodukuje zaledwie 100 egzemplarzy w takim wydaniu, każdy pomalowany nietypowym lakierem Cool Grey Khaki.

Subaru WRX STI S208 Special EditionSubaru WRX STI S208 Special Edition fot. Subaru

Druga nowość to specjalne wydanie WRX STI S208 Special Edition. Auto powstanie w nakładzie 450 egzemplarzy i będzie dostępne wyłącznie dla klientów w Japonii. Pod maską pracuje turbodoładowany, 2-litrowy bokser o maksymalnej mocy 324 KM – o 28 KM więcej niż w standardowym wydaniu STI. Inżynierowie Subaru zainstalowali zregulowane zawieszenie Bilstein, układ aktywnego rozdzielania momentu obrotowego na tylnej osi oraz szybszy drążek kierowniczy.

Zobacz także: Lexus LS+ Concept, czyli kolejny krok w przyszłość

Wersja S208 Special Edition wyróżnia się 19-calowymi felgami, małym spojlerem z tyłu oraz całkiem pokaźnym splitterem zamontowanym z przodu. Auto jest dostępne w dwóch kolorach: World Rally Blue Pearl oraz Crystal White Pearl.

Jednak na specjalne życzenie klientów Subaru przygotowało wersję w kolorze Cool Grey Khaki z pakietem NBR Challenge składającym się z wielkiego, tylnego skrzydła oraz karbonowego dachu.

Czy chciałbyś/-abyś zobaczyć te nowości na polskich drogach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.