Honda prezentuje sportowo-elektryczny pojazd przyszłości

Świat jeszcze nie przetrawił koncepcyjnej Hondy Urban EV, a tymczasem na salonie w Japonii zadebiutował kolejny projekt w stylu retro. Oto model Sports EV Concept.

Japoński producent nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat samochodu. Na pierwszy rzut oka widać, że wygląd nadwozia jest oparty o stylistykę modelu Urban EV. Jednak tym razem zamiast pudełkowatego kształtu nadwozia mamy do czynienia z dwudrzwiowym, dwuosobowym samochodem sportowym.

W przednim pasie zamontowano podświetlany logotyp marki oraz okrągłe światła w technologii LED. Przednia maska jest dość długa, a fotele w kompaktowym wnętrzu przesunięto nad tylną oś. Przednie słupki zaprojektowano w taki sposób, żeby nie utrudniały widoczności, a zamiast przednich lusterek zainstalowano system kamer. Tylne światła przypominają wyglądem model Urban EV.

Zobacz także: Używany samochód przez Internet? Rewolucyjna usługa już działa w Niemczech

Honda przedstawia samochód jako koncept łączący napęd elektryczny i sztuczną inteligencję w kompaktowym nadwoziu. Nowy model zapewni dużą radość z jazdy, dzięki temu, że kierowca poczuje jedność z pojazdem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.