Używany samochód przez Internet? Rewolucyjna usługa już działa w Niemczech

Kupno samochodu używanego przez Internet bez konieczności ruszania się z własnej kanapy? Audi oferuje swoim dealerom kompleksowe rozwiązanie, które to umożliwia. Na razie platforma funkcjonuje tylko w Niemczech, ale istnieje duża szansa, że trafi także do Polski.

Audi uruchomiło w Niemczech specjalną platformę internetową, dzięki której można nie tylko kupić samochód, ale także wybrać opcje jego finansowania, zarejestrować pojazd, a także zamówić usługę dostarczenia go pod sam dom. Nowa usługa zapewnia klientom możliwość zakupu używanego samochodu z oferty Audi przez całą dobę i z możliwością dostarczenia w dowolne miejsce na terenie Niemiec. Klient wybiera także dogodny dla niego termin dostawy. Wszystko to z poziomu laptopa lub tabletu, na domowej kanapie. Co więcej, z domu sfinalizujemy cyfrowo całą transakcję, łącznie z płatnościami. Dealer zajmie się także wszystkimi formalnościami rejestracyjnymi, w tym odbiorem i montażem tablic.

"To dla nas priorytet" - mówi jeden z szefów Audi

Jest dla nas priorytetem, by wdrożyć cyfrowe rozwiązanie obejmujące wszystkie etapy procesu sprzedaży, z którego mogą korzystać zarówno dealerzy, jak i ostateczni nabywcy” – mówi Martin Wallenborn, szef projektu digitalizacji sprzedaży na terenie Niemiec. „Dla partnerów Audi, sprzedaż internetowa jest kluczowym dodatkiem do oferty pokazywanej w tradycyjnych punktach sprzedaży. Z użyciem tej platformy, klienci mogą prosto i przystępnie, w trybie bezpiecznego połączenia, przejść przez wszystkie etapy związane z zakupem samochodu, łącznie z płatnościami.”

Nie tylko gotówka - pomoc w znalezieniu wygodnej formy finansowania

Ważnym punktem platformy jest pomoc w znalezieniu odpowiedniej formy finansowania samochodu. Takie rozwiązania cieszą się w Europie coraz większa popularnością, także na rynku wtórnym.

Dzięki rozwiązaniu Audi klient może sprawdzić swą zdolność kredytową, otrzymać decyzję o udzieleniu kredytu i dostać projekt umowy finansowania – wszystko w czasie rzeczywistym. Ma również pełną dowolność w podjęciu decyzji, czy na koniec założonego okresu finansowania zwrócić samochód na warunkach stałej wartości rezydualnej, czy przedłużyć umowę. Korzyścią dla klienta jest również pięcioletni okres gwarancji.

Zobacz także: Robert Lewandowski ma nowe auto. Potężne kombi za ponad pół miliona zł

Jaka będzie przyszłość usługi?

Na razie usługa Audi znajduje się w fazie pilotażowej. Bierze w niej udział ok. 70 partnerów w Niemczech. Jednak nowa funkcjonalność dynamicznie się rozwija. Już na początku 2018 r. do nowego kanału sprzedaży dołączy kolejnych 200 dealerów. Audi zapowiada, że sukcesywnie będą dodawane nowe usługi i kolejni partnerzy. Na razie platforma funkcjonuje tylko na terenie Niemiec. Można ją znaleźć m.in. na tej stronie internetowej: www.audi-gwplus.de.

Możemy być pewni, że jeżeli Niemcom spodoba się nowy pomysł Audi, to marka zacznie wdrażać swoje rozwiązanie także w innych europejskich krajach. Polska to jeden z ważniejszych krajów dla koncernu VAG, więc zapewne i nad Wisłę taka platforma za jakiś czas zawita. Piszę "za jakiś czas", bo na razie oczywiście brak konkretów. Audi aktualnie skupia się na testach w swojej ojczyźnie.

Zobacz także: Nowe Audi A7 Sportback - piękny wygląd i technologie prosto z A8

A jakie jest Wasze zdanie o pomyśle Audi?

A co Wy myślicie o takim rozwiązaniu? Czy inne marki także powinny zacząć wdrażać podobne rozwiązanie? A może to Waszym zdaniem chybiony pomysł, a kupno używanego auta bez uprzedniego oglądania "na żywo", nawet od sprawdzonego przez producenta dealera, to nadmierne ryzyko? Dajcie nam znać w komentarzach i sondażu poniżej.

Czy Twoim zdaniem pomysł Audi przyjmie się na rynku?
Więcej o:
Copyright © Agora SA