Mitsubishi e-Evolution Concept - nowa era w historii marki

Jednym z najciekawszych samochodów prezentowanych w Tokio jest koncepcyjny e-Evolution Concept Mitsubishi. Jak mówi producent, producent ilustruje strategiczne kierunki, w których w przyszłości będzie się rozwijać marka Mitsubishi Motors.

Mitsubishi e-Evolution Concept to zapowiedź nowego"Evo". Zgodnie z trendami na rynku i nową filozofią marki, sportowy model to oczywiście nowoczesny crossover. Prototyp napędzany jest silnikami elektrycznymi zapewniającymi wysokie wartości momentu obrotowego i świetne osiągi. Dokładnych parametrów jeszcze nie znamy, ale Japończycy na każdym kroku podkreślają, że to wyjątkowo szybkie i zapewniające masą sportowych emocji z jazdy auto.

Mitsubishi wykorzystało w koncepcie napęd 4WD z trzema silnikami elektrycznymi. Jeden z nich napędza przednie koła, przy udziale nowego Dwusilnikowego Aktywnego Systemu Kontroli Znoszenia AYC (Dual Motor Active Yaw Control), który powoduje odpowiednie dołączanie pozostałych dwóch silników przekazujących napęd na tylne koła, z wykorzystaniem elektronicznego układu, który koryguje tor jazdy.poprzez aktywną kontrolę momentu obrotowego (torque-vectoring).

Ciekawostką są też hamulce z elektrycznie sterowanymi zaciskami. Mają być skuteczniejsze i szybsze od klasycznych, hydraulicznych zacisków.

Mitsubishi e-Evolution ConceptMitsubishi e-Evolution Concept fot. Mitsubishi

e-Evolution Concept został wyposażony w Sztuczną Inteligencję (AI). Pod tą nazwą kryje się zaawansowany i rozbudowany system który znacząco zwiększa możliwości kierującego pojazdem. Duża liczba różnego rodzaju czujników umożliwia systemowi AI natychmiastowe weryfikowanie i analizowanie sytuacji na drodze, a także „odczytywanie” intencji kierowcy. System w niezauważalny sposób dostosowuje zachowanie i osiągi pojazdu do zamiarów kierowcy, tym samym wspierając kierowcę i zwiększając skuteczność podejmowanych działań.

Mitsubishi e-Evolution ConceptMitsubishi e-Evolution Concept fot. Mitsubishi

„Naszym celem jest oddawanie w ręce użytkowników samochodów, które spełniają ich oczekiwania i ambicje dzięki wyjątkowej stylistyce, która wspaniale harmonizuje z mocą, autentycznym charakterem i starannie zaprojektowaną funkcjonalnością, a więc z elementami, z których marka Mitsubishi była znana od zawsze,” powiedział Tsunehiro Kunimoto, szef działu Global Design MMC.

W koncepcie e-Evolution Mitsubishi eksperymentuje także z nowym projektem wnętrza. Jak przystało na koncept, jest futurystycznie. Wrażenie robi ciekawie narysowana kierownica oraz duże wyświetlacze, ciągnące się przez całą deskę rozdzielczą.

Czy podoba Ci się Mitsubishi e-Evolution Concept?
Więcej o:
Copyright © Agora SA