Lexus LS+ Concept, czyli kolejny krok w przyszłość

Nowy Lexus LS został zaprezentowany na początku tego roku. Japończycy jednak już mają kilka pomysłów na usprawnienie flagowego modelu. LS+ Concept to kolejny krok w przyszłość - jeszcze odważniejsza stylistyka i najnowocześniejsze systemy.

Nowym Lexusem LS-em mieliśmy okazję już jeździć. Naszą relację z pierwszych jazd znajdziecie w tym miejscu: Jeździliśmy nowym Lexusem LS. Warto było czekać 10 lat. Flagowa limuzyna Japończyków do sprzedaży nad Wisłą wejdzie już lada chwila, a polski oddział zebrał już ponad 100 zamówień na nowego LS-a. I choć sprzedaż modelu dopiero się rozkręca, to Lexus już szykuje nowe wcielenie limuzyny.

Zaprezentowany właśnie w Tokio LS+ Concept to zapowiedź, czego możemy się spodziewać po LS-ie w przyszłości. Niektóre technologie mogą trafić na pokład auta już przy okazji liftingu.

Lexus LS+ ConceptLexus LS+ Concept fot. Lexus

Przykładowo, na pokładzie konceptu debiutuje system autonomicznej jazdy "Highway Teammate". To autopilot, który może całkowicie przejąć kontrolę nad limuzyną na autostradach i dobrze oznakowanych drogach ekspresowych. Potrafi samodzielnie zmieniać pasy, wyprzedzać, utrzymywać zadaną prędkość, zatrzymać się w razie potrzeby (np. korka albo sytuacji awaryjnej) czy zachować bezpieczną odległość od pojazdu z przodu. Kierowca podczas jazdy nie musi trzymać kierownicy i może zająć się swoimi sprawami. System "Highway Teammate" będzie gotowy do wdrożenia w produkcyjnych modelach Lexusach już w 2020 r.

Zobacz także: Nowe Audi A7 Sportback - piękny wygląd i technologie prosto z A8

Lexus LS+ wyposażony jest także w kilka innych nowoczesnych systemów, a także sztuczną inteligencję, która ma cały czas się rozwijać. Nie tylko dzięki obserwacji sytuacji na drodze, ale także danym zbieranym w chmurze z innych pojazdów. Widać, że Japończycy bardzo przykładają się do stworzenia w pełni działającego autopilota.

Lexus LS+ ConceptLexus LS+ Concept fot. Lexus

Ciekawostką jest z pewnością także innowacyjny grill. Nie tylko wygląda futurystycznie, ale został też wyposażony w nowatorski system. W zależności od prędkości i warunków na drodze ma się otwierać lub zamykać, co ma mieć wpływ m.in. na aerodynamikę.

Lexus LS+ ConceptLexus LS+ Concept fot. Lexus

Lexus LS+ ConceptLexus LS+ Concept fot. Lexus

Lexus LS+ Concept to także okazja dla projektantów, żeby pokazać nowe pomysły na dalszy rozwój stylistyki Lexusów. W porównaniu z produkcyjnym LS-em pojawił się więc lekko przestylizowany grill, nowe wloty powietrza, jeszcze odważniejsze linie nadwozia, laserowe reflektory, 22-calowe felgi i czerwona, świetlna listwa łącząca tylne światła. Wszystkie zdjęcia Lexusa LS+ Concept znajdziecie w naszej galerii. Poniżej zamieszczamy film, na którym również możecie przyjrzeć się niesamowitemu projektowi Japończyków.

Lexus LS+ Concept nie trafi do produkcji jako nowy model, ale zaprezentowane w nim pomysły na pewno trafią na pokład produkcyjnego LS-a w przyszłości.

Czy podoba Ci się stylistyka Lexusa LS+ Concept?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.