Kombi wraca do łask? Niesamowity Aston Martin od Zagato

Nadwozie shooting brake to już lekko zapomniana bryła, ale studio Zagato postanowiło przywrócić je do życia. W sieci pojawiły się nowe zdjęcia dwudrzwiowego Astona Martina Vanquish o nadwoziu kombi.

Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake – tak brzmi pełna nazwa dwudrzwiowego modelu. O istnieniu takiego projektu dowiedzieliśmy się we wrześniu, gdy studio odsłoniło model Vanquish S z dachem w stylu „double bubble”. Teraz przyszedł czas na więcej konkretów.

Całe nadwozie zbudowano z włókna węglowego, ale dużą część dachu o hartowane i przyciemnione szkło przechodzące w przednią szybę. Pomimo wydłużonej części bagażowej, samochód jest nadal dwudrzwiowy, a linia nadwozia zachowała bardzo dynamiczny charakter. Klapa bagażnika w tym modelu jest sterowana elektrycznie, a producent przygotował dedykowany zestaw toreb i walizek podróżnych.

Aston Martin Vanquish ZagatoAston Martin Vanquish Zagato fot. Aston Martin

Studio Zagato wyprodukuje zaledwie 99 egzemplarzy wersji Shooting Brake – podobnie jak w przypadku Coupe i Volante. Najbardziej ekskluzywną odmianą będzie Speedster, którego produkcja wyniesie zaledwie 28 sztuk. Wszystkie samochody bazują na seryjnym modelu Vanquish S, a pod maską pracuje wolnossący silnik V12 o mocy 580 KM.

Aston Martin Vanquish ZagatoAston Martin Vanquish Zagato fot. Aston Martin

Zagato chwali się, że zainteresowanie samochodami jest tak duże, że spokojnie mógłby zwiększyć produkcję. Finalnie zadecydowano o zachowaniu limitu 325 samochodów. Produkcja wersji Shooting Brake ruszy na początku 2018 roku.

Czy podobaja Ci się projekty Zagato?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.