Pojedziemy szybciej drogą S3. Kolejny odcinek dwupasmowy

Dobra wiadomość dla kierowców wybierających się do województwa lubuskiego. Już od piątku na drodze S3 pomiędzy Sulechowem a węzłem Zielona Góra Północ można podróżować dwoma pasami w obu kierunkach ruchu.

Rzecznik zielonogórskiego oddziału GDDKiA poinformowała, że pierwsi kierowcy wjechali na drogę w piątek około godziny 17. Na jednym z pasów trzeba jeszcze uważać na tymczasowe oznakowanie, które jest sukcesywnie usuwane z drogi przez wykonawcę.

Budowa drugiej jezdni na tym odcinku drogi ekspresowej S3 to kolejny krok pozwalający skrócić czas podróży na jednej z najważniejszych dróg w zachodniej części Polski. Rzecznik dodała, że inwestycja między Sulechowem a Zieloną Górą jeszcze trwa, ponieważ inwestycję podzielono na dwa etapy. Pierwszy zakładał budowę drugiej jezdni drogi wraz z obiektami mostowymi i całą infrastrukturą, oprócz jednego z mostów na Odrze.

Zobacz także: Hyundai Kona - Między segmentami [Pierwsza jazda]

Obecnie trwa rozbiórka starego mostu i budowa nowego w jego miejscu – to zakres drugiego etapu inwestycji, którego zakończenie zaplanowano na 2019 rok. Do tego czasu na odcinku o długości 13,3 km (Sulechów – Zielona góra) droga będzie zwężona do jednej jezdni.

Umowa podpisana z wykonawcą zakładała zakończenie pierwszego etapu inwestycji w sierpniu br., ale ze względu na konieczność poszerzenia zakresu prac naprawczych na pierwszej jezdni, zakończenie przesunięto do połowy października. Koszt realizacji obu etapów to blisko 300 mln zł. Inwestycję sfinansowano ze środków Unii Europejskiej, a wykonawcą jest firma Strabag.

Zobacz także: Walka ze smogiem. Policja będzie sprawdzać spaliny

Więcej o:
Komentarze (43)
Dorga S3 - budowa, otwarcie, zielona góra, sulechów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • rasta-mw

  Oceniono 48 razy 26

  Kolejny odcinek drogi zbudowanej za PO (umowę z wykonawcą podpisano w maju 2015), ciekawe kto przetnie wstegę :)

 • Gość: Ojciec Tadeusz

  Oceniono 26 razy 16

  Pis planuje budowę dróg bardzo szybkiego ruchu w stronę Torunia i Częstochowy. Inne drogi są zasadniczo niepotrzebne.

 • Gość: Będzie się działo

  Oceniono 33 razy 11

  Po następnych wyborach zamiast zamykać pisiorstwo w pierdlu zagoni się ich do roboty przy budowie dróg. Już widzę te tabliczki w stylu "Ten 20 kilometrowy nasyp wykonała samodzielnie w 3 tygodnie Krystyna P", " Tunel w skale wykonali gołymi łapami Jarosaw K i Antonii co go nikt nie dogoni", " 6 000 000 ton betomu na budowę wiaduktu przewiezli taczką szeF TVP z Płaszczakiem" itp, itd. W końcu zrobią coś dobrego dla kraju.

 • allegropajew

  Oceniono 5 razy 3

  Jak trwa rozbiórka jednego i budowa drugiego, to muszą skakać przez rzekę!

  Gościula

 • Gość: Mateusz

  Oceniono 2 razy 2

  "Dorga S3" - naprawdę? Ktoś to czyta przed wrzuceniem na stronę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX