Mercedes-AMG G65 Final Edition - Specjalna wersja pożegnanie modelu

Mercedes przygotowuje swoich klientów do zakończenia produkcji legendarnej Klasy G. Już niebawem znikną z oferty modele przerobione przez AMG, ale zanim to nastąpi, do salonów trafi limitowana edycja.

Niemiecki producent zaprezentował zdjęcia modelu AMG G65 Final Edition. Produkcja tego modelu będzie ściśle limitowana – powstanie zaledwie 65 egzemplarzy. Specjalny model poznamy po dodatkach lakierowanych brązowym metalikiem: koła w rozmiarze 21 cali, dekoracyjna listwa osłony chłodnicy, obudowy lusterek, elementy zderzaków i płyty ochronne. Dodatki w podobnym odcieniu znajdziemy również w kabinie - szwy na tapicerce oraz elementy deski rozdzielczej.

Pod maską pożegnalnej wersji Mercedesa AMG G65 Final Edition pracuje jednostka V12 o pojemności 6-litrów. Potężny agregat rozwija 630 KM maksymalnej mocy, a szczytowy moment obrotowy tej konstrukcji to 1000 Nm, dostępny w zakresie od 2300 do 4300 obr./min. Napęd trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 7-stopniowej skrzyni automatycznej AMG Speedshift 7G-Tronic.

Zobacz także: Mercedes klasy X. Oficjalna prezentacja pickupa premium

Mercedes-AMG G65 Final EditionMercedes-AMG G65 Final Edition fot. Mercedes

Kanciasty SUV oferuje osiągi porównywalne z autami sportowymi. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 5,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 230 km/h. Oprócz tego samochód nadal oferuje bardzo dobre właściwości jezdne w terenie. Ekstremalny SUV oferuje kąt natarcia i zejścia po 27 stopni, a zdolność pokonywania wzniesień wynosi 80 proc. Samochód bez problemu może brodzić do głębokości 60 cm.

Mercedes AMG G65 Final Edition kosztuje w niemieckich salonach od 310 233 euro, co w przeliczeniu daje kwotę 1,31 mln zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.