Legendarny kombinezon McQueena trafi na aukcję

To nie lada gratka dla wszystkich fanów Steve`a McQueena i filmu "Le Mans". Słynny dom aukcyjny RM Sotheby`s wystawi kombinezon wyścigowy, w którym aktor wystąpił na planie legendarnej produkcji.

Już 6 grudnia w Nowym Jorku będzie można nabyć dwuczęściowy strój kierowcy wyścigowego wraz z charakterystycznym zielonym kaskiem. To właśnie w takim zestawie występował legendarny aktor i kierowca wyścigowy - Steve McQueen.

Specjaliści szacują, że wartość zestawu może osiągnąć cenę 400-500 tys. dolarów, ale aukcja wystartuje bez ceny minimalnej. Pod koniec sierpnia wystawiono Porsche 917K, które również wystąpiło w legendarnym filmie. Samochód osiągnął zawrotną cenę 14 mln dolarów, co sprawiło, że jest to najdroższe Porsche w historii.

Zobacz także: Alfa Romeo i Maserati spowalniają produkcję. Jaki jest tego powód?

Film „Le Mans” trafił na ekrany w 1971 roku i okazał się finansową klapą. Mimo tego jest to kultowa produkcja dla wszystkich fanów motoryzacji i wyścigów. Niektóre sceny i nagrania z wyścigu Le Mans 24 z 1970 roku nadal elektryzują po upływie czasu.

„Le Mans” to równie kultowy film jak „Bullit”, gdzie główną rolę zagrał charyzmatyczny aktor. Charakterystyczne zdjęcie Steve`a McQueena w białym kombinezonie z logo firmy Gulf i szwajcarskim zegarkiem Tag Heuer Monaco Calibre 11 kojarzą nie tylko wszyscy miłośnicy sportów motorowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.