Superszybki Aston Martin z technologią z F1

Aston Martin nie spoczywa na laurach. Brytyjski producent supersamochodów przygotowuje nie lada atrakcję dla swoich klientów. Po modelu Valkyrie przyszedł czas na kolejny samochód wykorzystujący najnowsze technologie z Formuły 1.

Brytyjska marka potwierdziła jakiś czas temu plotki o pracach nad konkurencyjnym modelem dla Ferrari 488 GTB i McLarena 720S. Do tej pory było wiadomo tylko tyle, że będzie nowy samochód będzie wyposażony w centralnie umieszczony silnik. Kilka dni temu szef marki poinformował o kolejnych szczegółach. Przy projekcie znów będzie uczestniczyć Red Bull Racing, podobnie jak w przypadku modelu Valkyrie, który był pierwszym dziełem tego zespołu.

Aston Martin zamierza mocno poszerzyć gamę modelową. Do 2023 roku pojawi się aż siedem nowych modeli, a zmiany zapoczątkował w zeszłym roku model DB11. W drodze są już odświeżone modele Vanquish i Vantage, a także zupełnie nowy SUV. Jednak najważniejszą premierą będzie wspomniane coupe z centralnym silnikiem.

Zobacz także: Norwegia wprowadzi "podatek od Tesli"?

Dzięki wykorzystaniu techniki z Formuły 1 samochód będzie lekki i bardzo mocny. Wcześniejsze plotki sugerowały silnik V8 lub V12, ale za plecami kierowcy pojawi się raczej jednostka V6 połączona z silnikiem elektrycznym i ręczną skrzynią biegów. Liczba koni mechanicznych jest słodką tajemnicą Palmera, ale na pewno nowy model nie będzie narzekać na niedobór mocy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.