Policjanci szkolą się na konsoli

Oficerowie policji z brytyjskiego Lincolnshire chcieli podszkolić swoje umiejętności za kółkiem. Wykorzystali do tego celu konsolę Playstation 4 wraz z grą Gran Turismo Sport.

Trzeba przyznać, że pomysł jest dość zaskakujący, ale w końcu piloci również szkolą się na komputerowych symulatorach. Oficerowie policji wybrali się na początek na tor Silverstone, żeby przejechać kilka okrążeń w rzeczywistych warunkach. Następnie przesiedli się przed telewizory z odpalonym Gran Turismo Sport i wysłuchali porad profesjonalistów, jak polepszyć czasy. Na koniec ponownie wrócili za kierownice prawdziwych samochodów, żeby wykorzystać wiedzę nabytą podczas grania.

Okazało się, że niektórzy policjanci poprawili czasy na torze i technikę jazdy. Pytanie tylko, czy ta wiedza przyda się podczas prawdziwych pościgów na drogach. Asystent szefa policji Linolnshire powiedział, że nietypowa metoda jest ciekawą alternatywą dla uzupełnienia istniejących procedur szkoleniowych, ale nigdy nie zastąpi prawdziwego treningu w samochodzie.

Gry samochodowe są często wykorzystywane przez profesjonalnych kierowców wyścigowych. Dzięki temu mogą lepiej poznać tor i bez konsekwencji sprawdzić, jak szybko można przejechać konkretny zakręt. Poza tym producent gry od kilku lat prowadzi GT Academy – konkurs, w ramach którego wyłania się najlepszych kierowców na symulatorze, którzy następnie przesiadają się do prawdziwych aut wyścigowych.

Szkolenie dla policji z Lincolnshire na Playstation sfinansowała firma Sony. Dlatego brytyjscy podatnicy nie muszą się martwić tym, że ich podatki trafiły na taki cel.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.