Kubica znów sprawdzał się na torze. Coraz bliżej Formuły 1?

Wczoraj rozpoczęły się dwudniowe testy bolidów Williamsa na węgierskim torze Hungaroring. Za kierownicą bolidu z 2014 roku ponownie pojawił się Robert Kubica.

Testy na torze były ściśle tajne, ale pod koniec wczorajszego dnia BBC opublikowało lakoniczny komunikat: „Kolejny produktywny test Kubicy”. Team Williams od razu zastrzegł, że nie zamierza podawać więcej informacji na temat wtorkowych testów.

To już kolejna próba polskiego kierowcy w bolidzie Williamsa. W zeszłym tygodniu był sprawdzany po raz pierwszy, a szefowie brytyjskiej stajni byli bardzo zadowoleni z formy Polaka. Podczas testów Kubica miał możliwość poznania się z zespołem i sprawdzenia, jakie zmiany będą potrzebne przed kolejnymi próbami.

Robert Kubica nie jest jedynym kierowcą sprawdzanym przez ekipę Williamsa. Oprócz niego za kierownicą bolidu usiądzie Paul di Resta. Aktualnie w brytyjskim zespole jest jeszcze Felipe Massa, który kilka dni temu zadeklarował, że jest gotowy pozostać na kolejny sezon. Jednak najbardziej pewnym przedłużenia umowy na 2018 rok jest Kanadyjczyk Lance Stroll, który w tym roku zadebiutował w F1 i zajmuje 12. pozycję w klasyfikacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.