Piękny prezent dla niewidomych dzieci od Mercedesa. Nowy Sprinter

Mercedes Sprinter T2 L 608 D służył w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach przez 31 lat. Teraz nadszedł czas zmiany pokoleniowej. Zasłużone auto zastąpi najnowsze wcielenie Sprintera. Doszło już do uroczystego przekazania auta.

31 lat dzielnej i niezawodnej służby w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach to najwyższy czas dla Mercedesa Sprintera T2 L 608 D na zasłużoną emeryturę. Żółty Mercedes był nieodłącznym kompanem dzieciaków podczas różnorakich wyjazdów; woził sprzęt biwakowy na letnie obozy, transportował tandemy rowerowe, by wychowankowie ośrodka mogli jeździć na wycieczki rowerowe, uczestniczył w licznych pielgrzymkach, pomagając dowieść namioty i ciężkie plecaki. Na co dzień był wykorzystywany do zaopatrywania placówek szkolnych w produkty, a internaty i kuchnie w wyżywienie.

Zobacz także: Robert Lewandowski ma nowe auto. Potężne kombi za ponad pół miliona zł

"Pamiętam, jak przyjechał do nas ten Mercedes w latach 80. Panowała jeszcze komuna, a tutaj nowiutkie auto zachodniej marki. Samochód przyjechał do nas zaplombowany. Od klamki do klamki, na około pojazdu było zamontowane zabezpieczenie. Musiała przyjechać służba celna i sprawdzić ten podejrzany prezent z zachodu" – wspomina Włodzimierz Domański, kierowca od 1987 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Z kolei Jarosław Sikorski, kierowca od 1989 r., chwali Sprintera za ponadprzeciętną niezawodność: Nigdy nie popsuł się na trasie. Przejechałem nim pół miliona kilometrów.

Piękny prezent dla niewidomych dzieci od Mercedesa. Nowy SprinterPiękny prezent dla niewidomych dzieci od Mercedesa. Nowy Sprinter fot. Mercedes

Mercedes postanowił podarować dzieciom zupełnie nowego Sprintera. Auto zostało wyprodukowane i dostosowane specjalnie na dla ośrodka. Nowy Sprinter ma nawet bardzo podobny kolor. "Wiemy z relacji, że przez te ponad 30 lat ten wspaniały samochód służył dzielnie na potrzeby ośrodka w Laskach. W Mercedes-Benz jesteśmy dumni widząc, że nasze produkty z gwiazdą na masce potrafią służyć swoim użytkownikom tak długo, często dłużej niż w przypadku innych marek" – mówi Christoph Stemmer, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Vans. - "Jest nam niezmiernie miło, że możemy przekazać kluczyki do nowego Sprintera".

Piękny prezent dla niewidomych dzieci od MercedesaPiękny prezent dla niewidomych dzieci od Mercedesa fot. Mercedes

Współpraca Mercedesa z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach trwa już od kilku lat: "Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim naszym darczyńcom. Mercedes-Benz wspiera nas od wielu lat. Jego pracownicy przyjeżdżają do nas na wolontariat pracowniczy, pomagają pakować prezenty podczas świąt Bożego Narodzenia, uczestniczą w biegach charytatywnych, wspomagają nas finansowo" – mówi Maria Roguska, koordynatorka wolontariatu pracowniczego.

Zobacz także: Tesla Model 3 w "piekle produkcyjnym". Marka za szybko się rozwija

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.