Aston Martin DB11 Volante - przepiękne kabrio już gotowe

Aston Martin DB11 to nowa era w historii brytyjskiej marki. Teraz do oferty wchodzi przepiękna odmiana Volante. DB11 ze składanym dachem ma wyjechać na drogi już na początku 2018 roku.

Największą nowością jest oczywiście materiałowy, elektrycznie składany dach. Kierowca może go złożyć (trwa to 14 sekund) lub podnieść (16 sekund) podczas jazdy, jeżeli prędkość nie przekracza 50 km/h. Dodatkowo, producent chwali się, że Volante jest sztywniejsze o 5 proc. i o 26 kg lżejsze od swojego poprzednika, czyli DB9 Volante.

Aston Martin DB11 do sprzedaży trafi z podwójnie doładowaną 4-litrową V-ósemką, którą przygotował Mercedes-AMG. V8 oferuje kierowcy 503 KM mocy i 695 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik współpracuje z 8-biegowym automatem ZF. Moc przekazywana jest na koła tylnej osi. Przepiękne DB11 Volante osiąga pierwszą setkę w 4,1 s, co jest wynikiem gorszym od coupe o dziesiątą sekundy. Różnica bierze się z dodatkowych 115 kg wagi. Niemniej, osiągi i tak są piorunujące, bo 200 km/h na liczniku pojawi się po 8,8 s. Volante rozpędzać kończy się dopiero przy 300 km/h.

Na pokładzie nie zabraknie oczywiście luksusów godnych Astona. Brytyjczycy mówią o najwyższym poziomie wykończenia, 8-calowym ekranie dotykowym, zaawansowanym systemie multimedialnym czy 13-głośnikowym zestawie audi firmy Bang & Olufsen. Nie wiadomo jeszcze, ile trzeba będzie za DB11 Volante zapłacić w Polsce. W Niemczech Aston został wyceniony na 216 495 euro, czyli ok. 919 tysięcy zł.

Pierwsze auta na drogach Europy mają pojawić się na początku przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.