Kolejne koncerny inwestują na Słowacji

Po tym, jak koncern Jaguar Land Rover zamiast Polski wybrał Słowację, okazuje się, że nowa inwestycja będzie jeszcze większa. Ponadto u południowych sąsiadów powstanie kolejna inwestycja związana z branżą motoryzacyjną.

Fabryka należąca do koncernu Jaguar Land Rover Slovakia w Nitrze będzie jeszcze większa niż pierwotnie planowano. Zgodnie z najnowszą dokumentacją przygotowaną przez inwestora, produkcja samochód zostanie zwiększona ze 150 do 300 tys. pojazdów rocznie, a do tego w zakładzie będą instalowane baterie do samochodów elektrycznych. Ta zmiana spowoduje wzrost zatrudnienia z 4 tys. do 6 tys. pracowników

Na początku października koncern JLR rozpoczął oficjalnie kampanię rekrutacyjną. W pierwszym etapie zatrudni tysiąc osób w nowym obiekcie położonym w słowackiej Nitrze. Już teraz pracuje tam ponad 500 osób - bezpośrednio na terenie zakładu lub w szkoląc się w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Produkcja samochodów na świecie | Nie tylko Skody zazdrościmy Czechom

Fabryka w Nitrze będzie produkować modele, których nadwozie wykonano z aluminium. Pierwsze egzemplarze wyjadą z fabryki pod koniec 2018 roku. Wartość inwestycji ulokowanej na gruncie o powierzchni 300 tys. mkw. wynosi 1,4 mld euro.

Kolejna inwestycja ulokowana na Słowacji

Kilka dni temu japoński dostawca z branży motoryzacyjnej, firma Kasai Kogyo, planuje wybudować fabrykę elementów z tworzyw sztucznych. Obiekt ulokowany na terenie miasta Levice powstanie w parku przemysłowym. Decyzję o inwestycji wartej 10 mln euro podjęto w związku z budową zakładu JLR w Nitrze.

Zobacz także: Widzieliśmy nową fabrykę Volkswagena we Wrześni

Na terenie zakładu będą powstawać takie elementy jak poszycia drzwi i komponenty przedziału bagażowego. W związku z inwestycją Kasai Slovakia, w Levicy znajdzie zatrudnienie około 100 osób.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.