"Mała Honda NSX" debiutuje w grze komputerowej. Niestety, jest i zła wiadomość

Od jakiegoś czasu nie ustają plotki na temat mniejszego brata Hondy NSX. Samochód nie pojawił się jeszcze na drogach, ale zadebiutował w najnowszym wydaniu gry Gran Turismo.

Nowy model okrzyknięty mianem "Baby NSX" to sportowy samochód, który ma być pozycjonowany poniżej flagowego modelu NSX. Będzie mniejszy, trochę wolniejszy, ale jego cena ma być bardziej przystępna. Pierwsze doniesienia o mniejszym bracie Hondy NSX pojawiły się rok temu. Japoński producent nie ujawnił oficjalnej nazwy, ale jakiś czas temu zarejestrował projekt modelu ZSX jako znak towarowy.

To dawało nadzieję fanom japońskiej motoryzacji, że premiera już niebawem, ale czas upływał a Honda nadal nie podejmowała tematu. Fani sportowego modelu stracili już nadzieję na debiut nowego modelu, a tymczasem pojazd zadebiutował na ekranach telewizorów. Honda Sports Vision Gran Turismo - to pełna nazwa modelu, którym można się przejechać w ramach kultowej serii Gran Turismo.

Zobacz także: Honda NSX, czyli japońska superhybryda

Pierwsze obrazki pokazują, że mniejszy NSX wygląda niemal tak samo jak projekt zarejestrowany w urzędzie patentowym. Zmieniły się wzór felg oraz kilka szczegółów, ale całość nadal wygląda bardzo agresywnie.

Honda nadal nie komentuje przyszłości samochodu, co sugeruje, że auto nie pojawi się w najbliższym czasie na drogach. Na pocieszenie można się nim przejechać w wirtualnym świecie.

Czy Twoim zdaniem mniejsza i tańsza Honda NSX odniosłaby sukces na rynku?
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.