Miejski crossover Opla z fabryczną instalacją LPG

Opel Crossland X cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. Teraz Opel może jeszcze je zwiększyć, bo do salonów wjeżdża wersja z fabryczną instalacją LPG.

Opel Crossland X z fabryczną instalacją LPG, w wersji wyposażenia Enjoy został wyceniony na 69 300 zł. Pod maską pracuje benzynowy silnik 1.2 (to oczywiście dobrze znany i bardzo chwalony francuski trzycylindrowy PureTech) o mocy 82 KM. Dopłata do instalacji wynosi więc 5 tysięcy zł. Średnie zużycie gazu podawane przez producenta to 6,9 l/100 km w cyklu mieszanym, 8,4 l/100 km w mieście i 6,0 l/100 km w trasie.

W wersji wyposażenia Enjoy standardem są m.in. elektrycznie sterowane szyby, 16-calowe stalowe obręcze z kołpakami, system Opel OnStar, system multimedialny R 4.0 IntelliLink z 7-calowym ekranem dotykowym, łączem Bluetooth, portem USB, sterowany przyciskami na kierownicy, 6 głośników, klimatyzacja manualna oraz kierownica pokryta skórą.

36?litrowy zbiornik gazu jest umieszczony we wnęce koła zapasowego, a więc nie ogranicza przestrzeni dostępnej we wnętrzu samochodu. Jazda na LPG jest sygnalizowana kontrolką w zestawie wskaźników Crosslanda X, która gaśnie, gdy samochód przełącza się na benzynę. Kierowca widzi także zasięg samochodu przy danej ilości benzyny lub gazu w zbiorniku.

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o nowym crossoverze Opla to zapraszamy:

- Opel Crossland X - minivan w szatach miejskiego SUV-a (TEST)

- Opel Crossland X | Pierwsza jazda | Lepsza droga

Czy jeździsz na LPG?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.