Tajemnicze nowości Mazdy. Takich modeli jeszcze nie było!

Za kilkanaście dni startuje salon motoryzacyjny w Tokio. Wśród nowości znajdziemy ciekawe projekty Mazdy - zupełnie nowe auta koncepcyjne oraz rewolucyjną jednostkę napędową. Znamy pierwsze szczegóły!

Targi w Tokio startują na przełomie października i listopada. Podczas imprezy zobaczymy światową premierę koncepcyjnego i kompaktowego hatchbacka Mazdy. Producent nie zdradza zbyt dużo informacji na temat samochodu. Nowe auto zaprojektowano według antropocentrycznej filozofii, w której centrum wszechświata jest człowiek.

Drugą premierą jest model, który zdradza nową wizję stylistyki japońskiego producenta. Jest to rozwinięcie dotychczasowego języka KODO – Duszy Ruchu. Pierwszym modelem zaprojektowanym zgodnie z tymi wytycznymi jest Mazda CX-5, zaprezentowana w 2012 roku.

Największą nowością Mazdy podczas salonu w Tokio będzie zupełnie nowa jednostka benzynowa – SKYACTIV-X. To pierwsza na świecie konstrukcja benzynowa z zapłonem samoczynnym. W wielkim skrócie jest to silnik benzynowy, który pracuje jak typowy diesel. Dowiedz się więcej: Nadchodzi rewolucja. Mazda mocno namiesza w silnikach spalinowych już za dwa lata

SKYACTIV-X.SKYACTIV-X. fot. mazda

Oprócz tego na stoisku Mazdy będzie można zobaczyć model CX-8. Crossover wyposażony w trzy rzędy siedzeń będzie konkurować z takimi autami jak Peugeot 5008 czy Mitsubishi Outlander. Ostatnią nowością jest Mazda MX-5 Red Top. Specjalna wersja ma wiśniowy, brezentowy dach i brązową tapicerkę ze skóry nappa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.