Minister Infrastruktury i Budownictwa: Nowa Zakopianka już za trzy lata

Minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk, ma dobre wieści dla kierowców. Na Sylwestra 2020 roku będziemy mogli pojechać nowo wybudowana Zakopianką.

Kilka dni temu premier Beata Szydło i minister Andrzej Adamczyk uczestniczyli w uroczystości rozpoczęcia drążenia tunelu na budowie drogi S7, czyli popularnej Zakopianki. Inwestycja jest realizowana bez przeszkód i już niebawem kierowcy będą mogli poruszać się nowymi odcinkami w kierunku Zakopanego. Minister zapewnił, że w 2021 roku będziemy mogli pojechać na Puchar Świata, a po drodze od Rabki w kierunku Myślenic nie natkniemy się na zatory drogowe.

Drążenie tunelu na tzw. portalu południowym ma być prowadzone równocześnie z obu stron nawet zimą. Przedstawiciele rządu poinformowali, że prace będą trwały 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Zobacz także: Testujemy Audi RS3 Limousine. Wyjątkowy prezent urodzinowy

Pozostałe odcinki Zakopianki to ponad 50-metrowe estakady od południowego wylotu tuneli, przez miejscowość Skomielina w kierunku Rabki, a tuż za nią węzeł na wysokości Chabówki.

To właśnie w ciągu drogi S7 powstanie najdłuższy tunel w Polsce o długości 2,06 km. Jeżeli wykonawca dotrzyma terminów, inwestycja powstanie w ciągu czterech lat. Koszt budowy jest szacowany na niespełna miliard złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.