Mało kto się tego spodziewał. Porsche pozwie Audi za silniki Diesla?

To dość niespodziewany ruch. Zagraniczne źródła donoszą, że Porsche nosi się z zamiarem pozwania Audi za koszty związane z aferą Dieselgate. Czy koncern z Ingolstadt zapłaci 235 mln dolarów odszkodowania?

Niemiecki dziennik „Bild” poinformował o planach Porsche, powołując się na anonimowe źródła. Kością niezgody są silniki 3.0 V6 zaprojektowane i produkowane przez Audi. Jednostka trafiła pod maskę poprzedniej generacji Porsche Cayenne. W lipcu tego roku Porsche poinformowało o wewnętrznym śledztwie w tej sprawie. Okazało się, że silniki mają zmodyfikowane oprogramowanie, a do serwisów trafiło ponad 22 tys. samochodów.

W ramach kwoty odszkodowania zawarto koszty modernizacji, doradztwa prawnego i obsługi klienta związanych z akcją serwisową. Dziennik „Bild” poprosił rzecznika prasowego marki o komentarz. Przedstawiciel Porsche poinformował, że kwestie wewnętrzne koncernu nie są komentowane publicznie.

Zobacz także: Nowe Porsche Cayenne oficjalnie!

Porsche Cayenne 2017Porsche Cayenne 2017 fot. Porsche

Tymczasem Porsche wstrzymuje się z premierą nowego silnika Diesla, dopóki zamieszanie związane z silnikami trwa, czyli co najmniej do przyszłego roku. Niewykluczone, że taki wariant będzie dostępny wyłącznie dla klientów w Europie. Poza tym Porsche Cayenne ma być ostatnim samochodem niemieckiej marki wyposażonym w silnik wysokoprężny. Marka z Zuffenhausen skupi się teraz na rozwijaniu technologii hybrydowej.

Na zdjęciach najnowsze Porsche Cayenne - wg doniesień ostatni nowy model producenta, który będzie oferowany z silnikami Diesla

Zobacz także: Nowe Audi A8. Wrażenia z jazdy? To jak teleportacja do przyszłości

Czy koncern Volkswagen upora się w najbliższym czasie z aferą Dieselgate?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.