Batman ma nowe auto. Superbohater wybrał Mercedesa. I to jakiego!

Lamborghini poszło w odstawkę, a w garażu Bruce`a Wayne`a zaparkował zupełnie nowy pojazd. Nowy Batmobil ze znakiem gwiazdy na masce pojawi się w najnowszej produkcji.

Mercedes ogłosił kilka dni temu współpracę z producentami filmu Justice League (Liga Sprawiedliwości). Dzięki temu wszyscy superbohaterowie występujący w produkcji będą się poruszać samochodami z gwiazdą na mace. Pierwszy samochód trafił w ręce Bruce`a Wayne. W garażu Batmana zaparkował koncepcyjny model AMG Vision Gran Turismo wyposażony w sportowe fotele i wirtualną deskę rozdzielczą. Samochód, który trafił na plan filmowy został powiększony o 10 proc., aby Ben Affleck mógł się do niego zmieścić.

Zobacz także: Putin nie ma nic przeciwko Tesli, ale ma inny pomysł na przyszłość motoryzacji

"Jako projektant często tworzysz fantazję, a więc często czerpiemy inspirację z przemysłu filmowego. Jesteśmy podekscytowani, że przemysł filmowy został zainspirowany przez nas, a Mercedes AMG Vision Gran Turismo stał się samochodem dla superbohatera" - powiedział Gordon Wagener, główny projektant Daimlera.

Mercedes w filmie Justice League (Liga Sprawiedliwości)Mercedes w filmie Justice League (Liga Sprawiedliwości) fot. Mercedes

W amerykańskiej superprodukcji oprócz wspomnianego wyżej modelu pojawi się jeszcze Mercedes Klasy E Convertible - samochód Wonder Woman i Diany Prince. Na liście jest jeszcze Klasa G 4x4^2, ale na razie nie ujawniono, który bohater wsiądzie za kółko ekstremalnego modelu.

Zobacz także: Prawdziwe wejście smoka. Jeździliśmy Hyundaiem i30 N

Justice League trafi do kin 17 listopada, a finałowy trailer zadebiutował w sieci w ten weekend. Mercedes przygotował serię filmów "making of", gdzie można zobaczyć wnętrze AMG Vision Gran Turismo w pełnej krasie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.