Nadchodzi elektryzujący koncept Mitsubishi - następca legendarnego Evo

Za kilka dni startuje salon motoryzacyjny w Tokio. Mitsubishi zaprezentuje tam e-Evolution Concept - futurystycznego crossovera z napędem elektrycznym. Mamy pierwsze zdjęcia i znamy pierwsze szczegóły.

Mitsubishi e-Evolution Concept to elektryczny crossover pokazujący drogę japońskiej marki w najbliższej przyszłości. Pod nowoczesnym nadwoziem ukryto szereg nowoczesnych rozwiązań, takich jak napęd elektryczny i napęd 4x4.

Nazwa „Evolution” nie jest przypadkowa. Ma nawiązywać do motorsportowej przeszłości modelu Lancer. Auto jest napędzane przez trzy wydajne silniki elektryczne serwujące wysoki moment obrotowy w trybie 4WD. Jeden silnik napędza przednie koła, natomiast układ Dual Motor AYC łączy dwie jednostki elektryczne na tylnej osi. Całość jest sterowana przez system sztucznej inteligencji AI, którego zadaniem jest wspomaganie kierowcy.

Zobacz także: Skoda wykańcza Volkswagena? Ma przestać robić wewnętrzną konkurencję i zacząć płacić

Liczne czujniki cały czas monitorują warunki na drodze, odczytują zamiary kierowcy, a następnie dostosowują osiągi pojazdu. Dzięki temu kierowcy o małym doświadczeniu za kółkiem będą mogli poczuć się bezpiecznie. Specjalna funkcja coachingowa będzie zbierać dane na temat stylu jazdy kierowcy, a następnie utworzy dedykowany program szkoleniowy i przekaże wskazówki za pomocą komunikatów głosowych i obrazków wyświetlanych na ekranie.

Mitsubishi e-Evolution Concept będzie jednym z 12 modeli japońskiego producenta podczas salonu motoryzacyjnego w Tokio. Po raz pierwszy w Japonii zadebiutuje Eclipsce Cross. Sprzedaż tego modelu ruszy na początku przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.