Polska armia dostanie nowe autokary. Znamy szczegóły przetargu

Wojsko rozstrzygnęło przetarg na zakup dwuosiowego autobusu turystycznego. Pojazd posłuży SKW - służbie kontrwywiadu wojskowego. Poznaliśmy specyfikację tego modelu.

Na chwilę przed wakacjami wojsko ogłosiło zamówienie na dostawę dwuosiowego autobusu turystycznego. Na rozstrzygnięcie przetargu nie trzeba było długo czekać. Po kilku tygodniach ujawniono, że dostawcą pojazdu będzie Scania Polska. SKW zamówiło dwuosiowy autobus z silnikiem o minimalnej pojemności 12 litrów i mocy co najmniej 400 KM.

Importer skandynawskiej marki dostarczy nowy autobus Scania Irizar z najnowszej serii I6s. Zwycięski model jest wyposażony w 6-cylindrowy silnik o pojemności 12,9 litra. Na specjalne życzenie zamawiającego dodatkowo wygłuszono komorę silnika. Autobus ma na pokładzie podgrzewany fotel kierowcy z zawieszeniem pneumatycznym, pełną regulację, podłokietnik i poduszkę lędźwiową. Dla kierowcy i pilota przygotowano uchwyty na kubki.

Zobacz także: Volkswagen T-Roc - znamy polskie ceny. Tanio nie jest, ale VW ma pomysł jak przekonać kierowców

Dla pasażerów przygotowano dwa gniazda USB oraz jedno 230 V przy każdej parze foteli. Na pokładzie znajdziemy też lodówkę i zamykane półki na bagaż na całej długości przedziału pasażerskiego. Z przodu i z tyłu pojazdu zainstalowano dodatkowe przetwornice 230 V, żeby podłączyć odkurzacz.

Wojskowi zadbali również o rozrywkę na pokładzie. W specyfikacji znalazł się system multimedialny z odtwarzaczem CD/DVD i gniazdem USB. Nie zabrakło tunera cyfrowej DVBT, 2 monitory oraz radio CB ze składaną anteną.

Maszyna dotrze nad Wisłę z hiszpańskiej fabryki. Według specyfikacji przetargowej autokar ma być dostarczony do 21 grudnia 2017 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.