Znajdź różnicę. Lekkie odświeżenie Fiata 500X

W Europie Fiat 500X to jeden z najpopularniejszych crossoverów segmentu B. Włosi postanowili lekko odświeżyć swój bestseller. Nie jest to kompleksowy facelifting, a pakiet zmian na nowy rok modelowy.

Fiat przyszykował kilka zmian dla Fiata 500X w obydwu wydaniach - uterenowionym Cross oraz typowo miejskim Urban. Zmiany stylistyczne na rok modelowy 2018 są kosmetyczne i zauważą je tylko najwięksi miłośnicy modelu. Oprócz delikatnego odświeżenia zderzaków, Włosi przyszykowali dla crossovera dwa nowe lakiery - Donatello Bronze oraz Alpi Matte Green, które widzicie na zdjęciach. W ofercie pojawią się nie tylko dwa nowe kolory, ale też kilka pomniejszych możliwości personalizacji, które dotąd dostępne były tylko w wersji S-Design.

Zobacz także: Fiat 500X 2.0 M-Jet AWD | Test | Modny, stylowy, obowiązkowy

Za to we wnętrzu znajdziemy najnowszą wersję systemu multimedialnego UConnect i 7-calowy dotykowy ekran. System oczywiście obsługuje szeroką integrację ze smartfonami poprzez Apple CarPlay oraz Android Auto. Ma także Bluetooth, możliwość korzystania z muzycznych serwisów streamingowych, obsługę głosową i złącza USB oraz AUX. Na liście opcji pojawi się ulepszona kamera cofania oraz nowa nawigacja TomTom 3D, która będzie zintegrowana z systemem UConnect i będzie mogła korzystać z dobrodziejstw UConnect Live (informacje o korkach, pogodzie, wypadkach itd.).

Fiata 500X na rok modelowy 2018Fiata 500X na rok modelowy 2018 fot. Fiat

Fiat powinien niedługo rozpocząć przyjmowanie zamówień na lekko odświeżonego crossovera. Zmiany nie są duże, więc nie powinniśmy się spodziewać rewolucji w cenniku. Aktualnie za Fiata 500X trzeba zapłacić 57 900 zł za wersję benzynową 1.6 (110 KM) i 75 550 zł za 95-konnego diesla 1.3.

Który crossover segmentu B FCA podoba Ci się bardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.