Car-sharing coraz popularniejszy w Polsce

Polski rynek car-sharingu oraz krótkoterminowych wypożyczalni ma wielki potencjał rozwoju. Specjaliści oceniają, że jeszcze w tym roku floty będą się dynamicznie powiększać, a w raz z tym dostęp do usług będzie jeszcze tańszy.

Najwięksi gracze na rynku zapowiadają powiększanie parków maszynowych. Na terenie Polski funkcjonuje 8 firm, a łączna flota dwóch największych graczy liczy ponad 1000 samochodów.

Firma Traficar z Krakowa chce zwiększyć flotę o 1000 samochodów, a w międzyczasie PanekCarSharing zamierza podwoić liczbę aut o kolejne 300 egzemplarzy i objąć zasięgiem kolejne miasta.

Traficar funkcjonuje już w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Ceny za korzystanie z systemu są takie same we wszystkich miastach: przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy 0,50 zł, a minuta postoju 0,10 zł. Auta można wypożyczać i zwracać w dowolnym miejscu w ramach strefy. Już za kilka dni samochody będą dostępne na stacjach Orlen.

Nad rozwojem oferty pracuje firma 4Mobility, która wraz z firmą ITmagination zapowiada nowoczesną platformę obsługi klienta. System pozwoli przewidywać zmiany w zapotrzebowaniu na samochodu, co pozwoli na optymalne rozlokowanie całej floty. Do tego dojdzie jeszcze integracja z usługami różnych partnerów oraz obsługa systemów płatności i rabatów. Wszystko będzie dostępne w ramach aplikacji mobilnej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.