Nissan Leaf Nismo Concept - sportowy koncept

Kilka tygodni temu poznaliśmy drugie wcielenie Nissana Leaf, a tymczasem oddział Nismo pracuje nad sportową wersją elektrycznego kompakta. Znamy już pierwsze szczegóły.

Standardowa odmiana Nissana Leaf nie kojarzy się ze sportowymi osiągami, ale Nismo pracuje nad bardziej charakterną odmianą. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia konceptu, który wygląda prawie jak wersja produkcyjna.

Samochód ma zmienione zderzaki, dołożono poziome światła LED, nakładki na progi, a przy okazji obniżono i usztywniono zawieszenie. Całość stoi na dużych felgach i niskoprofilowych oponach. Z tyłu zainstalowano dyfuzor oraz centralną lampę przeciwmgłową nawiązującą do bolidów Formuły 1. Czerwone akcenty na karoserii podkreślają, że mamy do czynienia ze sportową wersją.

We wnętrzu obyło się bez rewolucji. Oprócz czerwonych akcentów na kokpicie i fotelach, pojawiły się tam logotypy „Nismo”. Producent milczy na temat osiągów. Jeden z szefów Nissana zdradził jedynie, że nowy model zaoferuje „natychmiastowe przyspieszenie przy każdej prędkości”. Wszystko za sprawą zmodyfikowanego oprogramowania sterującego silnikiem.

Więcej szczegółów poznamy już za kilka tygodni – wtedy rusza salon samochodowy w Tokio. Oprócz dynamicznej odmiany Leafa zadebiutuje tam sportowy minivan – Serena Nismo.

Czy Twoim zdaniem nowy Nissan Leaf będzie się sprzedawał lepiej niż poprzednik?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.