Skoda Karoq w sportowym wydaniu. Premiera za dwa lata

Nowy SUV czeskiego producenta zastępuje model Yeti. Produkcja ruszyła już kilkanaście tygodni temu, ale producent cały czas pracuje nad nowymi wersjami. Już w przyszłym roku zobaczymy sportową wersję Skody Karoq.

Na początek Skoda zaprezentuje wersję Sportline. Samochód wyróżnia się czarnymi akcentami na karoserii, specjalnymi dwukolorowymi felgami oraz oznaczeniami, które znajdziemy również w kabinie. Z mechanicznego punktu widzenia nie zmieni się zbyt wiele. Pod maską będą dostępne silniki 1.5 TSI Evo oraz 2.0 TDI.

To jeszcze nie koniec, ponieważ kilka miesięcy później pojawi się model Karoq RS. Zagraniczne źródła donoszą, że jego los jest już podobno przesądzony. Inżynierowie Skody pracują nad takimi rozwiązaniami jak zintegrowany rozrusznik oraz elektronicznie wspomagana turbosprężarka w silniku 2.0 TSI. Producent nie zdradza potencjału tego silnika.

Zobacz także: Znamy polskie ceny Skody Karoq! Tylko kilka tysięcy tańsza od Kodiaqa

Podpowiedzi należy szukać w Seacie Ateca Cupra, który od jakiegoś czasu jest intensywnie testowany na torze Nurburgring. Hiszpański SUV ma pod maską silnik o mocy 300 lub 310 KM, a napęd trafia na cztery koła. W porównaniu ze zwykłą wersją ma zmodyfikowane zawieszenie i układ kierowniczy. Możemy się spodziewać podobnych rozwiązań i parametrów w przypadku Skody Karoq RS.

Czy podoba Ci się Skoda Karoq?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.