Oto nowa zabawka Cristiano Ronaldo za 10 mln zł

Jeden z najlepszych piłkarzy świata dołączył kolejną zabawkę do swojego garażu. Cristiano Ronaldo odebrał niedawno jeden z najdroższych i najszybszych samochodów na świecie - Bugatti Chiron.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia i filmy, na których widać Cristiano Ronaldo z nowym nabytkiem. Bugatti Chiron to następca legendarnego modelu Veyron. Pod maską pracuje ta sama potężna jednostka W16 z poczwórnym doładowaniem. Inżynierowie poprawili maksymalną moc jednostki aż o 300 KM, dzięki czemu do dyspozycji kierowcy oddano aż 1500 KM (dostępne od 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy to 1600 Nm.

 

Napęd trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 7-biegowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy. Druga „setka” pojawia się po 6,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 420 km/h.

 

Chętni na Bugatti Chiron musieli zapłacić ponad 2,5 mln euro za jeden egzemplarz, ale chętnych nie brakowało. Christiano Ronaldo zamówił swój egzemplarz kilka miesięcy temu, tuż po jazdach testowych. Auto trafiło w jego ręce dopiero kilka dni temu. Producent chwalił się, że przed premierą udało się sprzedać 150 egzemplarzy. Całkowita produkcja wyniesie 500 egzemplarzy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.