Nowy Volkswagen wyjedzie z polskiej fabryki!

Koncern z Wolfsburga produkuje już w Polsce jeden ze swoich najważniejszych modeli - Crafter. Teraz dołączy do niego nowy kamper California XXL. W związku z tym fabryka we Wrześni zostanie doinwestowana o prawie 4 mln euro.

Volkswagen California XXL będzie produkowany w Białężycach pod Wrześnią. To właśnie tam od jakiegoś czasu powstają dostawcze Craftery. Luksusowy Camper z rodziny California dołączy do jednej z hal. To celowy zabieg niemieckiego koncernu, żeby ograniczyć koszty związane z transportem wyprodukowanych aut do Swarzędza, gdzie powstają zabudowy. Dopiero później cała operacja zostanie przeniesiona do nowego obiektu. Całą inwestycję o wartości około 17 mln złotych pokryje polski oddział koncernu.

Pierwsze egzemplarze zjadą z taśm produkcyjnych już na początku przyszłego roku. Na początek będzie to 50 sztuk przeznaczonych do testów oraz zbierania opinii od klientów. Dopiero w 2019 roku ruszy masowa produkcja. Volkswagen planuje wolumen na poziomie kilku tysięcy pojazdów w skali roku. Dla porównania produkcja "zwykłego" Craftera osiągnie poziom 100 tys. egzemplarzy.

Volkswagen California XXL ConceptVolkswagen California XXL Concept fot. VW

Model California XXL bazujący na Volkswagenie Crafterze, to jedna z gwiazd tegorocznego Caravan Salon w Düsseldorfie. Auto wyposażono w wysuwany dach z panoramicznym oknem i wydłużoną tylną częścią nadwozia. Znajdziemy tam duże łóżko, z alkową dla dzieci. Chodzi m.in. o takie rozwiązania, jak wysuwana (chowana) łazienka, ogrzewana lub chłodzona (zależnie od potrzeb) powierzchnia do spania, przedłużany pulpit kuchenny, podgrzewana podłoga, panoramiczny podświetlany dach, a także zestaw funkcji sterowanych z tabletu przy pomocy specjalnej aplikacji. Na pokładzie jest też kuchenka, dwie lodówki, ekspres do kawy czy zlew. Poza tym auto ma napęd na cztery koła i pneumatyczne zawieszenie.

Znacznie więcej o nowej Californii możecie przeczytać tutaj: Król kamperów. Oto Volkswagen California XXL Concept

Czy Twoim zdaniem Volkswagen California XXL odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.