Nissan obniża ceny nowej Micry. Czy teraz auto zainteresuje Polaków?

"Nowy Nissan Micra to bardzo dobry samochód, ale... ta cena" - to chyba najczęstszy komentarz, jaki padał w kontekście nowego mieszczucha z Japonii. Polski importer chyba także zauważył, że jest zbyt drogo i wprowadza promocyjny cennik.

Nowy Nissan Micra to prawdziwa rewolucja. Nowy model jest pod każdym względem dużo lepszy od swojego poprzednika i wraz z nową generacją wyrósł na jedną z najciekawszych propozycji w segmencie B. Japoński maluch zbiera zewsząd bardzo pozytywne recenzje. My także go chwaliliśmy już po pierwszych jazdach w materiale Nissan Micra | Pierwsza jazda | Japońska rewolucja.

W podsumowaniu napisałem wtedy: "Czy nowa Micra odniesie sukces na rynku? Wszystko na to wskazuje. Nowości, jakie przynosi nowa generacja zmieniają Micrę na auto dużo lepsze. To godny konkurent liderów segmentu. Jednak z ostatecznymi ocenami musimy się wstrzymać do momentu opublikowania polskiego cennika. Oby tam nie zaszła rewolucja…". Niestety, nasze przewidywania się potwierdziły, bo nowa Micra okazała się jednym z najdroższych aut w segmencie. A fakt ten z pewnością nie pomagał na polskim rynku, gdzie kierowcy liczą każdą złotówkę.

Polski importer postanowił działać i wprowadził nowy cennik z poważnymi obniżkami. W zależności od wersji Nissan Micra jest tańszy od 2 000 do 4 500 zł.

Promocyjny cennik Nissana MicraPromocyjny cennik Nissana Micra fot. Nissan

W tym miejscu warto zaznaczyć, że cennikową pozycję Visia w dalszym ciągu trzeba traktować jako wabik cenowy. Dopiero Visia+ w standardzie oferuje klimatyzację manualną, system audio z dwoma głośnikami, złącze USB czy łączność Bluetooth.

Co na to konkurencja?

Nissan Micra wyraźnie potaniał, ale jak wypada na tle segmentowych rywali? Sprawdźmy kilku najpopularniejszych konkurentów:

Citroen C3 - od 39 990 zł (1.2 Benzyna 68 KM)

Toyota Yaris - od 42 900 zł (1.0 Benzyna 69 KM)

Kia Rio - od 47 990 zł (1.2 Benzyna 84 KM)

Seat Ibiza - od 48 900 zł (1.0 Benzyna 75 KM)

Renault Clio - od 42 400 zł (1.2 Benzyna 73 KM)

Ford Fiesta - od 44 900 zł (1.1 Benzyna 70 KM)

Opel Corsa - od 42 300 zł (1.2 Benzyna 70 KM), a aktualnej promocji - 37 800 zł

Czy Twoim zdaniem nowy cennik pomoże Nissanowi Micra w walce o polskiego klienta?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.