Porsche Cayenne pierwszej generacji z wyciekającym paliwem

Kolejne samochody z Grupy Volkswagena będą musiały przymusowo odwiedzić autoryzowany serwis. Porsche wzywa właścicieli modeli Cayenne produkowanych w latach 2003-2006 z powodu nieszczelności w układzie paliwowym.

Przyczyną problemu jest filtr paliwa, w którym dochodzi do pęknięcia osłony przy kołnierzu filtra. Ta usterka może powodować delikatny wyciek paliwa, wyczuwalny dla pasażerów jadących w samochodzie.

Porsche znalazło już sposób na naprawę tego defektu. Konieczna będzie wizyta w autoryzowanym serwisie, gdzie zostanie wymieniony wadliwy element. Cała procedura potrwa jakieś 1,5-godziny. Na razie akcja serwisowa została ogłoszona w Stanach Zjednoczonych, ale wiele egzemplarzy przeznaczonych na tamten rynek wróciło na Stary Kontynent w ramach indywidualnego importu.

Porsche poinformowało, że do serwisów trafi 50 145 egzemplarzy wyprodukowanych w latach 2003-2006. Producent nie wspomina o tym, że usterka może wystąpić w innych modelach. Podobny problem dotyczył ostatnio 51 tys. egzemplarzy Porsche Macan, a także Audi Q5 i Q7. Na początku tego roku do serwisów wezwano także właścicieli Touaregów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.