Lotus pracuje nad SUV-em. Nowy model uratuje markę?

Losy legendarnego, brytyjskiego producenta samochodów sportowych stoją pod wielkim znakiem zapytania. Jednak wraz z przejęciem przez chiński koncern Geely pojawiają się spekulacje o nowych modelach. Jednym z nich jest SUV.

Dokładnie jedenaście lat temu Lotus zaprezentował model APX – pierwszy samochód z segmentu SUV, który powstał na bazie lekkiej, aluminiowej konstrukcji. Od tamtej pory pojawiały się różne pomysły na nowe modele, ale pod skrzydłami nowego właściciela, stary projekt może wrócić do łask.

Jeszcze przed końcem miesiąca zostanie sfinalizowane przejęcie firmy DRB-Hicom, właściciela m.in. marki Lotus, za 65 mln dolarów przez koncern Geely. Nowy właściciel ma bardzo poważne plany związane z brytyjską marką. Podczas salonu we Frankfurcie członek zarządu koncernu zapowiedział, że potencjał Lotusa jest dużo większy niż 1,5-2 tys. sprzedawanych rocznie samochodów.

Pomoże w tym powiększenie gamy modelowej, a w tym przypadku nie obędzie się bez przedstawiciela w mocno rozwijającym się segmencie SUV. Piętnaście lat temu w podobny sposób zaryzykowało Porsche, a model Cayenne pozwolił szybko rozwinąć skrzydła niemieckiej marce.

Nowy SUV od Lotusa na pewno będzie lekki i zapewni dużo frajdy z jazdy – tak przynajmniej obiecują szefowie koncernu. Auto powstanie na autorskiej platformie opracowanej przez brytyjskich inżynierów, którzy skorzystają również z doświadczenia marki Volvo, które będącej pod skrzydłami chińskiego koncernu. Niewykluczone, że za jakiś czas w sportowych odmianach szwedzkich modeli pojawi się technologia z Lotusa.

Czy SUV sprawi, że Lotus odżyje?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.