Volvo XC40 traci mniej na wartości niż niemiecka konkurencja

Firma Info-Ekspert, specjalizująca się w szacowaniu wartości rezydualnych, wzięła pod lupę najnowszy model Volvo. Okazuje się, że XC40 po kilku latach eksploatacji jest warte więcej niż Audi Q3, BMW X1 czy Mercdes GLA.

Podczas analizy przyjęto następujące kryteria: średni roczny przebieg 30 tys. km oraz 36-miesięczny okres użytkowania samochodu. Do porównania wykorzystano podstawowe wersje z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Podstawowa jednostka benzynowa w Volvo ma pojemność 1.5 i 152 KM mocy. Auto kosztuje 127 tys. zł. Konkurencyjne modele kosztują następująco: Audi Q3 1.4 150 KM (126 500 zł), BMW X1 1.5 136 KM (133 000 zł) i Mercedes GLA 1.6 122 KM (124 500 zł). Okazuje się, że w porównaniu z niemiecką konkurencją Volvo XC40 wypada najlepiej. Szacowana wartość rezydualna po trzech latach użytkowania wynosi 56,7 proc. wartości początkowej. W przypadku Audi i Mercedesa to 53,7 proc., a dla BMW tylko 53,1 proc.

W segmencie SUV-ów i crossoverów największą popularnością cieszą się nadal silniki wysokoprężne, dlatego do porównania trafiły również takie wersje. Pod lupę wzięto następujące konfiguracje: Volvo XC40 2.0 150 KM (143 000 zł), Audi Q3 2.0 150 KM (139 500 zł), BMW X1 2.0 150 KM (149 000 zł) i Mercedes GLA 2.2 136 KM (150 500 zł).

Również w drugim przypadku Volvo jest lepiej szacowane w porównaniu z konkurencją. Po dołożeniu przebiegu i czasu użytkowania wartość rezydualna szwedzkiego modelu wynosi 59,9% ceny początkowej. Konkurencyjne modele mają mniejszą wartość - Mercedes 58%, BMW 55,9 proc. oraz Audi 56,3 proc.

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Info-Ekspert, zakup Volvo XC40 wiąże się z mniejszą utratą wartości niż w przypadku zakupu modeli niemieckich marek.

Które auto w segmencie jest Twoim zdaniem najlepsze?
Więcej o:
Komentarze (33)
Volvo XC40 - ceny, utrata wartości, konkurencja
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jck12

  Oceniono 32 razy 30

  W jaki sposób ocenia się utratę wartości samochodu który dopiero pojawił się w sprzedaży?

 • dr.seks

  Oceniono 13 razy 11

  Panie Boner, czy pan zamienił się z kimś na głowę? Jaka będzie utrata wartości XC 40 dowiemy się za 3 lata, bo może się okazać np. że auto jest obciążone jakimiś wadami fabrycznymi lub chorobami wieku dziecięcego... zajmij się pan w końcu czymś pożytecznym i użytecznym, bo jak na razie to co drugi pański "artykuł" na moto.pl to stek bzdur i bredni...

 • rw1270

  Oceniono 8 razy 8

  Artykul ma nieodpowiedni tytul i wnioski. Takie eksperckie szacowania sa uzywane przez banki do szacowania wartosci rezydualnej przy leasingach. Ten artykul to bezrefleksyjne powtarzanie jakichs teoretycznych obliczen, ktore dopiero zostana zweryfikowane za kilka lat jako definitywny fakt. Cenisz dobre dziennikarstowo? Ja owszem, ale ten artykul to poziom osmioklasisty z ocena mierna.

 • Gość: Bere

  Oceniono 3 razy 3

  Te swinie pismaki pod pozorem artykulu bezczelnie reklamuja volvo. I nie to jest najgorsze. Nsjgorsze jest to, ze te swinie uwazaja nas za odiotow. Tak na marginesie volvo jest po za konkurencja mam dwa.

 • Gość: TOmson

  Oceniono 4 razy 2

  Hehe, XC90 lapie takie bledy i awarie ze szok. Poczytajcie co pisza ludzie na forach. Ile tego sie pozbywa jeszcze zanim leasing sie skonczy. Ofert jest multum.
  Wycieraczki wala bledy, start/stop, klima... a serwisy rozkladaja rece.
  Jedynie jakos materialow jest na wysokim poziomie, reszta dziala jak chce i kiedy chce.
  Za te pieniadze dramat.
  Wiec i spadek wartosci bedzie rosl w sposob lawinowy - juz niebawem.

 • Gość: Weteran

  Oceniono 1 raz 1

  Samochód jest tyle wart ,ile da za niego kupujacy

 • Gość: Aa

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to w jaki sposób...?
  Publikuje się materiały zamówione przez Volvo :-)

 • Gość: rtg

  Oceniono 1 raz 1

  Bołner? Lepiej nawet nie czytać bo znów dowiemy się że wał w nowym dizlu hondy jest z aluminium ;DDDDDDD

 • Gość: Kizachi

  Oceniono 13 razy 1

  Pobożne życzenia chińskiego zarządu Volvo...
  A jeśli o konkrety chodzi - to XC90 akurat traci na wartości więcej od wspomnianej konkurencji. I to sa dane oparte na faktach a nie na życzeniach, gdyz nowe XC90 jest juz na rynku jakis czas.
  Nie wiem dlaczego z XC40 miałoby byc inaczej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX