Sporo nowości od Subaru. Ofensywa modelowa Japończyków

Europejska motoryzacja niedawno żyła Salonem Samochodowym we Frankfurcie. Z kolei teraz branżą wstrząsają premiery ze zbliżającej się imprezy w Tokio. Z naszego punktu widzenia wiele z nich to ciekawostki, ale kilka aut trafi pewnie do sprzedaży także na naszym rynku.

Subaru cieszy się w Polsce dużą sympatią, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co u Japończyków słychać. A w Subaru dzieje się całkiem sporo, bo na Salonie Samochodowym w Tokio Japończycy pokażą kilka nowości. Niestety, większość z tych aut trafi do sprzedaży tylko w Japonii. Choć możemy się spodziewać, że za jakiś czas Subaru wypuści podobne auta także w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Jedną z ciekawszych nowości jest limitowana edycja STI Sport Edition sportowego modelu BRZ. Choć większość fanów marki wciąż z utęsknieniem wyczekuje pełnoprawnej wersji STI, to na razie Subaru przygotowało jej przedsmak. STI Sport Edition to nic innego jak agresywniejszy pakiet stylistyczny. Subaru BRZ ma więc nowy lakier Cook Grey Khaki, symbolicznie przemodelowane zderzaki, wielkie i obowiązkowo czerwone zaciski hamulców, czerwone motywy we wnętrzu i czarne felgi. Z technicznych poprawek producent chwali się tylko zawieszeniem bardziej nastawionym na sportową jazdę.

W Japonii do sprzedaży trafi dokładnie 100 sztuk wyjątkowego Subaru BRZ.

Subaru BRZ STI Sport EditionSubaru BRZ STI Sport Edition fot. Subaru

W Tokio (start imprezy dokładnie 25 października) Subaru pokaże także limitowaną edycję nowej Imprezy. Chodzi o wersję WRX STI S208, która do sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni trafi w liczbie 450 sztuk. Na razie Japończycy pokazali tylko 3 zdjęcia nowego modelu - przodu, tyłu, a także wnętrza. Producent zapowiada, ze S208 ma mieć "sporo mocniejszy" silnik niż S207 (2.0, 323 KM, 431 Nm), ale na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Subaru WRX STI S208Subaru WRX STI S208 fot. Subaru

Do stolicy Japonii Subaru przywiezie także dwa pojazdy koncepcyjne. To nowa Impreza w wydaniu Future Sport Concept oraz crossover XV Fun Adventure Concept. Za to kolejną nowością, która ma trafić do krótkoseryjnej produkcji ma być Outback Limited Smart Edition. To nie tylko lekko podrasowany wygląd, ale także bardzo bogate wyposażenie już w standardzie.

Subaru Impreza Future Sport ConceptSubaru Impreza Future Sport Concept fot. Subaru

Subaru XV Fun Adventure ConceptSubaru XV Fun Adventure Concept fot. Subaru

Subaru Outback Limited Smart EditionSubaru Outback Limited Smart Edition fot. Subaru

Na więcej szczegółów czekamy do października i rozpoczęcia Salonu Samochodowego w Tokio. Całkiem prawdopodobne, że Japończycy zdradzą też swoje plany dotyczące rynku europejskiego. Dla dziennikarzy Tokyo Motor Show 2017 startuje 25 października, a dla szerszej publiczności - 27.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.