Dobra wiadomość dla kierowców. Ponad tysiąc km nowych dróg w Polsce!

W ciągu następnych kilku lat na terenie Polski będą realizowane 92 inwestycje drogowe o łącznej wartości 48,7 mld zł. Do 2025 roku może powstać nawet 1250 km nowych tras.

Według informacji o Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do roku 2025), zakończono budowę 19 zadań o wartości 6,76 mld zł i długości 205 km. Na etapie postępowań przetargowych znajduje się 51 zadań o wartości 27,95 mld zł i długości ok. 694 km. Z kolei na przetarg oczekują zadania o wartości 50,74 mld zł.

W połowie lipca tego roku Rada Ministrów przyjęła aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych. Zwiększono limit wydatków na infrastrukturę drogową ze 107 mld zł do 135 mld zł. W przyjętym dokumencie zapewniono finansowanie dla inwestycji znajdujących się w ramach korytarzu Via Carpatia – chodzi o cały przebieg drogi ekspresowej S19 na terenie Polski.

W tym przypadku inwestycjami wspierającymi korytarz jest budowa autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego aż do Białej Podlaskiej oraz budowa S17 od miasta Piaski do granicy z Ukrainą. Na mapie inwestycji nie zabrakło kilku ważnych punktów, jak odcinki S3 pomiędzy Troszynem a Świnoujściem oraz końcowy pomiędzy Bolkowem a granicą państwa w Lubawce.

Więcej o:
Komentarze (15)
Nowe drogi w Polsce - inwestycje, gdzie, koszty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: VCX

  Oceniono 12 razy 10

  Czyli 1250 km ewentualnych dróg za 135 mld zl? To wychodzi 108mln zł za 1 km drogi. Mam nadzieję że ktoś się pomylił bo jak nie to wnuki naszych wnuków naszych wnuków będą to spłacać

 • grma

  Oceniono 6 razy 6

  Jeżeli chodzi o niedawną aktualizację PBDK, to raczej warto wspomnieć o tym ile dróg zostało z niego wykreślonych, a nie powtarzać nieprawdy płynące z Ministerstwa.

 • Gość: Zenon

  Oceniono 3 razy 3

  Ok, ale PL jest bardzo dziwnym krajem na tle innych państw EU. Dwa największe miasta w kraju nie są połączone autostradą ani nawet drogą ekspresową:-(, droga o największym obciążeniu i ruchu (Katowice - Łódź) nie jest autostradą:-(.

 • allegropajew

  Oceniono 2 razy 2

  Nadal nie ma planów. Planów uwzględniających PRIORYTETY. Nie było ich zresztą nigdy. Plan MINIMALISTYCZNY, w dodatku budowanie byle gdzie, czyli gdzie się da.

  Najbardziej rzuca się w oczy BRAK WAŻNYCH ŁĄCZNIKÓW. A te mogłyby być spokojnie w naprzemiennym standardzie 2+1, byle bez skrzyżowań jednopoziomowych (sporadycznie ronda z drogami wojewódzkimi).
  Nie określono też, które drogi mają być 3+3. Nie jest ich wiele, pewnie góra 300 km w skali kraju, ale to wielki problem. Na samym A2 winny to być:
  odcinek południowej obwodnicy Poznania
  odcinek łódzki aż od węzła Skierniewice do węzła Emilia
  odcinek warszawski zachodni aż do węzła Grodzisk Mazowiecki. o wschodnim się nie wypowiadam, bo go nie ma.

  Gościula

 • Gość: Bert

  Oceniono 1 raz 1

  Autor artykułu zdaje się, że nie zadał sobie trudu, żeby sprawdzić ile w tej chwili dróg jest w realizacji, skoro twierdzi, że "nawet 1250 km nowych tras" może powstać do 2025 roku. Obecnie w budowie jest 1148 km z terminem ukończenia na 2021, czyli w najbliższych 4 latach będzie 1150 km, a w 4 kolejnych 100 km...

 • adamspzoo1

  0

  zdjecie pierwsze- tablica nad droga z 3ciego swiata....,zdjecie 2 - tablica drogowa z cywilizacji - gddkia to ludzie ogromnie zacofani

 • czeski_honza

  0

  I to wszystko dzięki PREZESOWI. Strach pomyśleć, gdyby GO nie było!

 • Gość: none

  0

  Dobra wiadomość to będzie, jak te drogi zostaną oddane do użytkowania. Na razie to tylko pobożne życzenia.

 • Gość: Oleg

  Oceniono 8 razy 0

  Drog przybywa, ale pijaków nie ubywa. Ten naród nigdy sie nie zmieni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX