Astra z Polski sprzedaje się jak świeże bułeczki

Opel Astra to jeden z najpopularniejszych samochodów kompaktowych w Europie. Producent zebrał już ponad pół miliona zamówień na samochód, który jest produkowany m.in. w polskiej fabryce.

Pracownicy fabryki Opla w Gliwicach mają wielki powód do radości. Najnowsza generacja Astry zdążyła już przekonać do siebie ponad pół miliona klientów. Samochód zadebiutował na rynku w drugiej połowie 2015 roku, a ostatnie perturbacje związane ze zmianą właściciela marki Opel nie wpłynęły negatywnie na zainteresowanie kompaktem.

Opel Astra zajmuje drugie miejsce wśród najchętniej kupowanych samochodów kompaktowych w Europie, Niemczech, a także innych dużych rynkach Starego Kontynentu. Ponadto samochód został wyróżniony tytułem „Europejskiego Samochodu Roku 2016”.

Większość egzemplarzy Astry trafiających do odbiorców w Europie powstaje w gliwickiej fabryce Opla. Nowy model powstaje też w brytyjskiej fabryce Opla w Ellesemere Port. Powstają tam głównie wersje kombi (Sports Tourer) oraz egzemplarze przeznaczone na rynek brytyjski (Vauxhall), z kierownicą po prawej stronie.

Producent podaje, że około 60 proc. kupujących Astrę zamawia wersję z przednią kamerą Opel Eye, a 55 proc. decyduje się na system multimedialny Navi 900 IntelliLink.

„Cieszymy się, że najnowsza generacja Astry zdołała przekonać do siebie już ponad pół miliona klientów. Duży popyt na innowacyjne rozwiązania i elementy wyposażenia oraz ultranowoczesne systemy wspomagające kierowcę świadczą o tym, że nasza filozofia wprowadzania wyznaczających trendy technologii w klasie kompaktowej oraz ich udostępnienia szerokiemu gronu odbiorców sprawdza się w praktyce. Tak właśnie rozumiemy hasło „przyszłość należy do wszystkich” — powiedział dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej, Peter Küspert.

Komentarze (16)
Sprzedaż Opla Astry
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: justi

  Oceniono 12 razy 8

  Gdyby był polski - to by był na wyngiel ...

 • amorvertical

  Oceniono 9 razy 3

  Niemiecki producent???
  To już nawet słowo "francuski" nie można wymawiać. Chyba że - To my Francuzów uczymy jak produkować samochody!

 • caesar_pl

  Oceniono 2 razy 2

  Moze Opel dzieki temu bedzie mial pierwszy raz od wielu lat zysk??????

 • Gość: qwerty

  0

  Nieprawda, Vauxhalle powstają też w Gliwicach

 • rudi46

  Oceniono 4 razy -2

  tytul to jest tak jak obozami

 • Gość: nordkapp77

  Oceniono 14 razy -14

  Kupują ją chyba tylko do stania w korkach. To coś prowadzi się jak wóz z węglem na nienapompowanych kołach. Istna tragedia. Jeszcze na wprost jakoś to idzie, skręcić - od biedy, ale weź tym wykonaj awaryjne ominięcie przeszkody na drodze - śmierć w oczach, jakby zawieszenie wzięli z 50-letniego amerykańskiego krążownika szos. To stara meriva, o wiele wyższa, prowadziła się lepiej i pewniej, już nie mówiąc o insigni, która zakończyła już swój żywot, więc nie rozumiem za bardzo tych zachwytów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX